Кількість аукціонів з оренди землі зросла вдвічі

0

Кількість аукціонів з оренди земель сільськогосподарського призначення за останні 3 роки подвоїлася, однак середня вартість оренди землі в Україні за цей час майже не змінилася.

Про це пише agronews.ua з посиланням на hromadske

За підсумками 2019 року середня вартість оренди 1 га сільськогосподарської землі за рік складала 3518 гривень. При цьому, вона значно різнилася, залежно від регіону: найбільше за оренду сільськогосподарської землі платили на Вінниччині (7233 гривні за гектар за рік), Полтавщині (6973 гривні) та Кіровоградщині (6858 гривень); найдешевшою була оренда землі на Закарпатті (1417 гривень), Рівненщині (1473 гривень) та Волині (1842 гривні).

Єдиний спосіб власнику землі «продати» землю є укладання довгострокових договорів оренди, тож кількість таких договорів щороку зростає.

«Відкриття ринку землі створить конкуренцію між покупцем та орендарем землі. Власники будуть вибирати, що їм вигідніше: продати цю землю чи продовжувати оренду. За рахунок такої конкуренції ціна на оренду землі зростатиме, а у власників землі вперше з’явиться вибір», — повідомив Денис Нізалов, доцент департаменту економіки Університету Де-Монфорту.

Договори оренди землі в Україні з 2013 року проходять через аукціони. Наразі 98% усіх аукціонів з оренди землі стосуються саме сільськогосподарських земель. У 2019 році загальна площа землі, переданої в оренду, зросла до 88 тисяч гектарів.