Обмеження експорту кукурудзи не буде

0

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України відкликало ініціативу, яка передбачала встановлення граничного обсягу експорту кукурудзи врожаю 2019 року до 31 серпня 2020 року на рівні 29,3 млн тонн.

Про це повідомляють в Українській зерновій асоціації.

Як зазначають в УЗА, зараз, поки міжнародні ціни сприятливі для української кукурудзи, перед вітчизняними аграріями стоїть завдання встигнути продати надмірні залишки кукурудзи. Нині вітчизняний товар на 25-30$/т дорожчий кукурудзи з США та Аргентини.

“Ціни ж на врожай наступного маркетингового року значно нижчі, та й зберігати кукурудзу значно важче та дорожче ніж інші зернові культури”, – пояснюють в асоціації.

Крім цього, вказують, що реалізація кукурудзи на експорт забезпечує стабільний притік валюти.

“Більше того, Україна, як одна із держав експортерів продовольства, несе свідому відповідальність перед усім людством, бо є одним з головних суб’єктів забезпечення продовольчої безпеки у світі. Також Україна приєдналася нещодавно до заяви СОТ щодо прогнозованості торгівлі агропродукцією та недопущення обмеження експорту продовольства”, – підсумовують в УЗА.