Експорт волоського горіха в листопаді приніс Україні майже $ 28,8 млн валютної виручки

0

Новий урожай волоського горіха українського виробництва виявився вищим за попередні очікування ринку. Це позитивно відбилося на обсягах експорту.

Як повідомляють аналітики проекту EastFruit, у листопаді 2019 року експорт волоського горіха приніс країні $ 28,8 млн валютної виручки, що на 33,3% більше, ніж у минулому році. Саме на волоський горіх припало більше половини (51%) всієї експортної виручки плодоовочевого сектора України за листопад 2019 року.

Обсяги експорту в листопаді 2019 року зросли в порівнянні з листопадом 2018 року на 62%. За перші два місяці сезону 2019/20 (жовтень-листопад 2019 року) продажі волоського горіха за кордон у натуральному вираженні зросли на 75%, у вартісному – на 28%.

Це говорить про чергове зниження середньої експортної ціни на волоський горіх. Ця тенденція зберігається вже другий сезон поспіль і загрожує подальшому розвитку цього бізнесу в Україні. Якщо враховувати зміцнення курсу національної валюти по відношенню до долара і євро, то бачимо ще більше зниження закупівельних цін на волоський горіх всередині країни, яке, у свою чергу, знижує мотивацію заготівельників і населення займатися збором, сушінням, реалізацією ядра волоського горіха.

Як правило, експорт волоського горіха з України досягає максимуму в листопаді кожного року, після чого починає знижуватися в міру зниження запасів горіха на складах експортерів. Найнижчий рівень експорту горіхів з України щорічно спостерігається в липні-вересні.

Поступово в плодоношення в Україні вступають промислові плантації волоських горіхів. Точну площу таких плантацій в країні оцінити складно, однак відомо, що тільки в 2018 році висадили понад півтори тисячі гектарів садів волоського горіха. Частково цьому сприяло відновлення програми державної компенсації витрат на саджанці. Загальна площа промислових плантацій волоського горіха в Україні, за найскромнішими підрахунками, становить не менше 6 тис. гектарів.

Тож у  найближчі роки варто очікувати зростання пропозиції якісного та дорогшого волоського горіха з України на експортні ринки.

За матеріалом UkraineFood.org