Використання біопалива може бути обов’язковим

0

Комітет ВРУ з питань енергетики та житлово-комунальних послуг рекомендував до розгляду у першому читанні проєкт закону щодо обов’язковості використання рідкого біопалива (біокомпонентів) у галузі транспорту (№3356).

Про це повідомив народний депутат від «Слуги народу» Олег Семінський, пише agroportal.ua.

Проєкт закону передбачає обов’язкове додавання до всіх бензинів в Україні рідкого біопалива (біоетанолу). З 1 липня 2021 року частка біоетанолу має складати не менш як 5% в об’ємі палива. За словами Семінського, це не стосуватиметься палива з октановим числом 98 і вище, а також бензинів, що поставляються для потреб Міністерства оборони, Державного резерву та для створення мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів.

Нововведення сприятимуть енергетичній незалежності країни від імпорту нафтопродуктів (зокрема з РФ), зменшенню викидів шкідливих речовин у атмосферу, виникненню цілої низки виробничих підприємств та, відповідно, створенню робочих місць й притоку інвестицій в сферу, запевняють ініціатори законопроєкту.

Депутати передбачають, що якість пального гіршою не стане, а ціна суттєво не зросте.

«Бар’єр входу на ринок виробництва біоетанолу достатньо не високий — сучасна установка коштує в межах €200-400 тис. Ми прогнозуємо утворення десятків підприємств-виробників по всій країні, які конкуруватимуть поміж собою. Бо це не важко — розпочати біоетаньольне виробництво», — вважає народний депутат, голова комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, співавтор законопроекту Андрій Герус.

Олег Семінський підкреслює, що закон передбачає обов’язковість додавання частки біокомпонентів до пального, що гарантує сталий попит і передбачуваність ринку в Україні».

Відповідно до його слів, впровадження у виробництво нових, значно більш ефективних технологій, також сприятиме встановленню зважених цін на ринку.

«Враховуючи те, що Україна є аграрною державою і щороку б’є рекорди по урожайності, а мова йде саме про виробництво біоетанолу з допомогою нових технологій із зерна та інших біокомпонентів — це нові робочі місця, на підприємствах «Укрспирту» в тому числі. А це — податки, зарплати, соціальні аспекти», — підсумував Семінський.