Відтепер техніка для картоплярства AVR доступна в Україні

0
Віктор Марченко, канд. техн. наук, Agroexpert (Бельгія – Україна)

Бельгійська компанія AVR добре відома у багатьох країнах світу насамперед як виробник повної лінійки техніки для картоплярства. У 57 країнах світу працюють 106 дилерів техніки AVR. Останнім часом до них приєдналося і ДП «Холмер-Україна».

Торік на початку грудня між компанією AVR та ДП «Холмер-Україна» була підписана угода про співробітництво. Відтепер продаж та обслуговування техніки AVR на території України здійснюватиме ДП «Холмер-Україна».

Короткий історичний екскурс

Історія сімейної компанії AVR бере свій початок ще з далекого 1849 року, коли коваль Альфонс Ванстеенкісте створив у бельгійському містечку Роселар кузню для виготовлення садових знарядь. Звідси походить і назва компанії – Альфонс Ванстеенкісте з Роселара. Відтоді підприємство збільшувалося та вдосконалювалося.

Призначення виготовлюваних компанією AVR машин згодом дещо змінилося. Протягом декількох останніх десятиліть фірма виготовляє техніку для картоплярства й овочівництва. Розширюючи своє виробництво та асортимент продукції, власники компанії AVR у 2012 році викупили активи компанії з виробництва картоплесаджалок Underhaug, а у 2013 році придбали компанію Climax, яка спеціалізувалася на виготовленні обладнання для сортування, фасування та завантаження картоплі на зберігання.

Наразі компанія AVR піднялася до рівня провідних світових виробників техніки для картоплярства та овочівництва, і стала тим сучасним та високотехнологічним виробництвом, яким ми бачимо його сьогодні. Активами компанії володіють представники однієї родини Кріс Ноллет та Стефан Топ: по 50% кожен.

AVR сьогодні

Компанія AVR – це підприємство, що планомірно та динамічно розвивається. Протягом останнього маркетингового року компанією виготовлено та реалізовано продукції на суму близько 45,2 млн євро. Основними ринками збуту продукції компанії AVR є Бельгія (22%), Нідерланди (18%), Росія (16%), Франція (11%), Німеччина (6%), країни Скандинавії (5%) й Північної Америки (4%). Важливими закордонними ринками продукції AVR також є Україна, Австрія, Швейцарія, Іспанія, Великобританія, Канада, Південна Африка, Китай та Австралія.

У кожній країні метод продажу адаптований до місцевого ринку. У деяких країнах компанія AVR працює з дилерами, в інших – з імпортерами. У Бельгії продаж здійснюють безпосередньо клієнтові.

AVR має досвідчену команду сервісних фахівців, які опікуються післяпродажним налаштуванням та запуском машин, а також обслуговуванням та ремонтом протягом сезону. У країнах-експортерах AVR забезпечує повноцінне навчання дилерів, аби надавати клієнтові  оптимальну допомогу. Тож AVR обслуговує клієнтів максимально ефективно.

Замовлення на техніку AVR постійно зростає за всіма видами продукції, що, своєю чергою, спонукає розширювати виробництво. Зростає також і кількість співробітників компанії. За останній час відбулося збільшення кваліфікованого персоналу в напрямах маркетингу та конструювання.

На двох заводах у Бельгії та Нідерландах працює близько 130 співробітників. У Нідерландах виготовляють обладнання для закладання картоплі на зберігання. Всі інші машини виробляють на основному заводі у Бельгії. Наступного року планують ввести в експлуатацію новий виробничий корпус, де складатимуть машини.

Слід зазначити, що більшість деталей та складових елементів виготовляють безпосередньо на головному заводі AVR. До речі, всі дільниці обладнані сучасним устаткуванням. У цехах працює чимало роботів-маніпуляторів, які виконують складну роботу та створюють продукцію найвищої якості, повністю нівелюючи вплив людського фактора. Їх використовують для плазмового різання, автоматичного зварювання деталей, термічної обробки, шліфування робочих поверхонь тощо.

Продукція компанії AVR

Починаючи розробку тієї чи іншої машини фахівці компанії обов’язково дотримуються принципу, згідно з яким бульби картоплі чи інших коренеплодів рухатимуться найкоротшим шляхом, аби мати якомога менший контакт із робочими органами, а падіння бульб щоб було із найнижчої висоти. Крім того, машина має бути надійною в експлуатації та зручною в обслуговуванні.

На сьогодні спектр продукції AVR складається з машин, що призначені для вирощування, збирання та зберігання картоплі. Основний акцент – на машинах передпосадкової підготовки ґрунту, садінні та збиранні картоплі, обрізанні бадилля. Машини, які виготовляють на заводах компанії AVR, також придатні для збирання інших овочевих культур, наприклад моркви або цибулі. Це підтверджує той факт, що AVR створює універсальні машини, які мають попит на ринку.

Ми зупинимося на машинах, що найбільше підходять для виробничих умов овочевих господарств України, і можуть зацікавити українських аграріїв.

Машини для підготовки ґрунту

Multivator. Підготовка ґрунту – важливий етап під час садіння картоплі. Для передпосадкової підготовки ґрунту компанія AVR виготовляє низку машин. Розпочнемо огляд із багатофункціонального культиватора Multivator.

Аби досягти високої врожайності рядок картоплі має бути ідеальним. Multivator розбиває всі наявні грудки та запобігає утворенню нових. У результаті структура ґрунту перебуває в ідеальному стані для посадки, підгортання та фрезування. Multivator створює чудові гряди навіть в умовах складної, посушливої погоди на початку весни.

Рядок має бути якомога більшого об’єму для запобігання появі зеленої картоплі. Великі щільні рядки також слугують для зниження ризику виникнення хвороб, тому Multivator утворює великий об’єм пухкого ґрунту. Один із способів полягає у використанні більшої робочої глибини, яку можна точно встановлювати під час регулювання отворів та пальців.

Напівгвинтова форма лап забезпечує ідеальний розподіл сил на валу ротора та приводу. Ударна дія лап Multivator є стійкою та безперервною, так що не виникає жодних піків тиску. В результаті зменшується потреба у максимальній потужності. Гвинт діє з центру в обидва боки, таким чином усуваючи будь-які поперечні сили.

Однією з особливостей конструкції Multivator, що сприяє його ідеальній роботі, є підпружинена пластина грядоутворення. Захисний кожух прикріплений до семи пружин, які забезпечують постійний його рух. Такі безперервні вібрації запобігають налипанню землі на кожух. Машина не засмічується і не потребує додаткового очищення. Через те, що лапи не проходять через затверділу землю, значно зменшуються енергозатрати та спрацювання робочих органів.

Multivator можна оснащувати тришвидкісною коробкою передач, що дає змогу налаштувати швидкість ротора під необхідні умови. Це особливо важливо під час роботи з переднім валом відбору потужності.

Speedridger – Eco Ridger – Weed Hoe. У своєму асортименті компанія AVR має нову багатофункціональну машину, яка з однією рамою може виконувати три різних завдання. Три легкокеровані машини, що містяться у ній, це – швидкісний грядоутворювач, екологічний грядоутворювач та прополювальний культиватор (також відомий як кутова культиваторна лапа). Їх можна використовувати окремо, проте вони є також взаємозамінними в межах однієї й тієї самої рами.

Швидкісний грядоутворювач: утворення гряд на легкому ґрунті. Довгі пластини грядоутворення із неіржавної сталі мають таку форму, що утворюється щільний рядок, який чудово тримає форму навіть за високої швидкості роботи машини. Для поліпшення зносостійкості в умовах абразивного піщаного ґрунту, товщина цих пластини збільшена. За допомогою таких пластин, на високій швидкості можуть формуватися дуже високі рядки з широкою вершиною (22,5 см).

Екологічний грядоутворювач: ефективний контроль бур’яну з боків рядка. Цей грядоутворювач складається з трьох головних частин. Перша частина містить так звані елементи волокуші, які з боків кожного рядка разом з тонким шаром ґрунту знімають будь-який пророслий бур’ян. Завдяки спеціальній формі елементів певна частина пухкого ґрунту підіймається і залишається на вершині рядків. Цей новий шар пухкого ґрунту пригнічує будь-який бур’ян, що проростає.

Прополювальний культиватор. Його елементи розташовані у поворотних сідлах основної рами. Кут нахилу, висота та глибина прополювальних елементів регулюються плавно, а тиск – за допомогою трипозиційної пружини. Це досить важливо для формування твердих бокових стінок рядків. Кожний прополювальний елемент оснащений ведучим колесом (200 х 65 мм) та гнучкою шиною.

Картоплесаджальні машини

На початку 2012 року компанія AVR придбала авторські права на посадкові машини Underhaug. Відтоді всі моделі саджалок Underhaug виготовляють у зелено-білих кольорах під брендом AVR. Вони мають механічний та гідравлічний приводи та одночасно висаджують від 2 до 8 рядків. А вже у 2013 році з’явилася нова модель 4-рядної картоплесаджалки, яку випускають під назвою Ceres 400.

Ceres 400. Ця 4-рядна навісна картоплесаджалка є першою, повністю розробленою і виготовленою компанією AVR. Головною метою під час розробки Ceres 400 були висока надійність, точність посадки, формування ідеальної гряди та зручність у використанні.

Розроблені нові елементи машини є дуже точними й надійними під час роботи. Регульований канал дає змогу висаджувати як невелику насіннєву картоплю, так і бульби великих розмірів з мінімальними зусиллями. Регулювання натяжних пасів відбувається просто та швидко.

Саджалка укомплектована чашками розміром 30 – 60 мм з можливістю встановлення у них чашок для бульб малих розмірів (25 – 40 мм). Також можна застосовувати великі чашки розміром до 80 мм.

Саджалки Ceres 400 з шириною міжрядь 75 см стандартно комплектують бункером для насіннєвого матеріалу об’ємом 1400 кг. Передбачена можливість його збільшення до 1850 кг.

Після садіння картоплі борозни засипаються ґрунтом за допомогою дисків, ширину і тиск яких дуже просто регулювати. Для легких ґрунтів встановлюють грядоутворювальний капот і прикочувальні котки, які формують великі гряди та ще мають пухкий верхній прошарок для ефективного використання вологи.

Машина для обрізування бадилля

Машина для обрізування бадилля Rafale компанії AVR, яку виготовляють у декількох різних розмірах і версіях, розроблена таким чином, аби видаляти бадилля з максимальною точністю та мінімальними енергозатратами. Rafale видаляє бадилля повністю, залишаючи стерню заввишки від 10 до 15 см. Це отимальна довжина для швидкого відмирання стеблового матеріалу.

Для надійності роботи передбачено підшипникові опори у середній частині ротора. Висока швидкість ланцюгового вала (1320 об./хв) забезпечує високу потужність обрізування. Міцний, з товстими стінками, ланцюговий вал був розроблений для виконання складної роботи. Ланцюги змонтовані на валу подвійною спіраллю для того, щоб забезпечити збалансовану роботу машини. У результаті значно підвищується її надійність. Усі ланцюги вільно змонтовані та точно слідують контуру рядків. Ці поліпшення довели, що Rafale потребує менше потужності, працює тихіше та краще обрізує.

Регулювання висоти зрізу бадилля здійснюється зміною положення опорних коліс, або за допомогою гідравлічної системи безпосередньо з кабіни трактора під час роботи.

Причіпні картоплезбиральні комбайни

Серія причіпних комбайнів Spirit представлена моделями 6100, 6200 та 9200. Машини оснащені новим копальним блоком AVR із великим приймальним отвором, більшими роликами для видалення бадилля та синтетичним жолобчастим котком. Регулювання глибини простим валом робить можливим легке та правильне регулювання глибини копання.

Spirit 6100 – машина для отримання ідеального результату збирання врожаю. Його системи збирання та очищення не завдають пошкоджень картоплі.

Горизонтальний сортувальний стіл запобігає руху картоплі під час сортування назад, тобто у зворотному напрямку від потоку продукції. Він також дає змогу людям на платформі комфортно розташуватися.

S-подібне коліно сортувального столу можна розмістити дуже низько у великий бункер (5,5 т). Безперечно, це є важливим плюсом щодо якомога більшого зменшення висоти падіння.

2-рядна бокова бункерна збиральна машина Spirit 6200 – це компроміс між потужністю, технологічністю та компактністю. Система збирання врожаю та очищення Spirit 6200 наслідує подібний принцип Spirit 8200 та 6100.

Глибину збирання можна легко регулювати за допомогою центрального колінчастого вала. Акумулятор та опційна електрогідравлічна система контролю тиску забезпечують мінімальний тиск на рядки. Гідравлічний контроль рівня є стандартним у Spirit 6200, однак також передбачений опційний автоматичний контроль, що забезпечує тривалу максимальну продуктивність просіювання.

Нова лінія 2-рядних бункерних збиральних машин з боковою жаткою Spirit 9200 компанії AVR поєднує високу якість та ефективність. Модель Spirit 9200 має викопувальний пас та нову комбінацію пасів для видалення бадилля, просіювання та транспортування. Ця система дає змогу безперешкодному проходженню продукції через комбайн та дуже ефективному відокремленню ґрунту та бадилля.

Модифікований копальний блок Spirit 9200 забезпечує високоякісне підбирання без жодних втрат. Міжряддя залишаються чистими, майже без бульб. Це досягається завдяки використанню пластичних жолобчастих котків, великих пружинних дисків, регульованих одиничних чи складених лемешів та загальному навісному блоку на вібраційній рамі. Більша частина пухкого ґрунту видаляється стандартним копальним та першим пасами для просіювання із вібраційним ситом.

Наступний крок – це очищення від каміння та грудок землі за допомогою двох пласких штирових пасів та подвійного упорного ролика з обертальним гребенем відповідно. Перший штировий пас видаляє нерухому прилиплу землю, тоді як обертальний гребінь відділяє грудки та каміння від картоплі, які падають на розвантажувальний пас, і картопля рівномірно розподіляється всією шириною сортувального столу. Після завершальної візуальної перевірки картопля потрапляє у бункер через верхню частину сортувального столу.

Самохідні картоплезбиральні комбайни

Самохідні 4-рядні картоплезбиральні комбайни Puma-3 створені для того, аби перетворити потужність на продуктивність і, отже, забезпечити збирання в якнайкоротші строки з максимально високою якістю.

В основі конструкції Puma-3 лежить центральна рама. Подібно до іншої техніки компанії AVR дизайн комбайна зручний, відкритий та доступний. Це робить його обслуговування легким та швидким. Міцна рама та добре спроектовані й сконструйовані компоненти дають змогу комбайну триматися міцно в надзвичайно складних робочих умовах. Бункер комбайна має об’єм 8 тонн і тому можна проводити збирання врожаю без розвантаження тривалий час.

Автономні копальні блоки мають 1,45-міліметрову копальну решітку кожен, що додає до 20% продуктивності. Друга копальна решітка також складається з двох автономних стрижнів завширшки 1,35 мм. Третя та четверта – покриті гумою. На третій решітці потік картоплі збільшується до 2,35 мм у ширину за допомогою опорних роликів. Подвійний профільний стрижень був спеціально розроблений для цього. Підтримуючи максимально можливу ширину та зчеплення чотирьох решіток, Puma забезпечує високу ефективність просіювання. Ролики після другої та третьої решіток просіювання повністю видаляють бадилля.

Комбайни Puma-3 оснащені 6-циліндровими дизельними двигунами VOLVO TAD 1373 робочим об’ємом 12,8 л, які за частоти обертів колінчастого вала 1300 об./хв розвивають номінальну потужність 469 к.с. Двигуни відповідають екологічним нормам Tier 4.

Обладнання для овочесховищ

Приймальні бункери. Компанія AVR пропонує декілька моделей приймальних бункерів – CSB 400 Super compact, CSB Eurolin та CSB 2600 з об’ємами бункерів від 5,5 до 25 м3. Для зручності та автоматизації збирання приймальні бункери можуть бути обладнані системами попереднього сортування картоплі. Це значно зменшує витрати робочого часу та коштів на ручне сортування.

Телескопічні завантажувачі сховищ. Аби мінімізувати пошкодження бульб на фінальному етапі збирання – завантаженні врожаю до приміщення, де він зберігатиметься – створені телескопічні заповнювачі приміщень. Окрім того, вони здатні впоратись із поставленим завдання навіть там, де вантажним автомобілем або іншою технікою користуватися неможливо. Компанія AVR виготовляє декілька моделей телескопічних завантажувачів з шириною стрічки 70 та 80 см, що можуть подавати бульби на довжину до 19 метрів.

Транспортери дають змогу завантажувати зібраний урожай у машини різного призначення або транспортувальні місткості. Будучи важливою частиною складного ланцюга автоматизованого збирання картоплі, транспортери забезпечують рівномірне та дбайливе розподілення картоплі в тій ємності, до якої під’єднані. До того ж висота падіння картоплі залишається однаковою, урожай лягає рівномірними рядами, що запобігає його пошкодженню. Транспортери виробництва AVR мають легку компактну конструкцію і привід від електродвигуна.