Вартість кавуна сягнула найвищої позначки за останні 5 років

0

У цьому році ціни на кавуни на ринку «Шувар» вдвічі вищі, ніж були у 2019.

Про це повідомила керівниця департаменту «Аналітика» ринку «Шувар» Тетяна Гетьман, пише  AgroPortal.ua.

На сьогодні кавун коштує 5-5,5 грн/кг, тоді як рік тому вартував 3-3,5 грн/кг. За словами експертки, це найвища ціна за останні п’ять років. Причиною є те, що цей сезон дуже пізній.

«У 2020 році ягода визрівала з великою затримкою і з’явилася на ринку лише в другій половині липня. У попередні роки це відбувалося значно раніше. Наприклад, два роки тому, коли була дуже тепла весна, перший кавун на ринках ми побачили вже в червні», – пояснила пані Тетяна.

Вона зазначила, що наразі пропозиція на 30% менша від минулорічної. Хоча й тоді ягода теж вийшла на полиці ринків пізніше, ніж зазвичай.

«Улітку нинішнього сезону досить довго продавали плівковий кавун. Нині починається польова ягода. Якраз в серпні ми очікуємо найбільшого зниження цін. Наприклад, у Херсоні за останні два тижні вартість ягоди вже опустилася. На сьогодні це 2,5 грн/кг», – розповіла аналіткиня.

За її словами, минулого року в цей час уже фіксували активне зниження цін. Як буде у цьому сезоні, говорити зарано, переконана вона, адже багато чого залежить від погоди.

«До прикладу, у 2017 році було навпаки: вартість підвищилася в серпні, бо почалися зливи й неможливо було збирати урожай. А у 2018 році була тотальна спека й не вдавалося навіть зайти у поле: у другій половині останнього місяця літа», – згадала експертка.

Та все-таки в цьому році кавун буде на ринку в достатній кількості. Швидше за все, сезон продовжиться аж до жовтня, підсумувала Тетяна Гетьман.