В Україну повернулося державне регулювання цін

0

Від сьогодні на період надзвичайної ситуації в Україну повертається державне регулювання цін на соціальні продукти, лікарські засоби та медичні вироби.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова Національної ради економічного розвитку України Олексій Дорошенко.

“Держава три роки тому вирішила позбавитися від можливості впливати на бізнес, навіть у ситуації безпідставного зростання цін. Тоді під моніторинг підпадали 32 продукти.
Завтра моніторинг буде розповсюджений на 10 продуктів, 8 фармпрепаратів та 2 медичних товари” – написав пан Олексій.

Якщо ціна в торгівлі на товари, що потрапили під моніторинг, планує підвищуватися, то заклад торгівлі через електронну форму зобов’язаний повідомляти про це в Держпродспоживслужбу.

Як зазначає Дорошенко, на виробників та постачальників це регулювання не розповсюджується. Але держава буде вивчати причини зростання цін в роздрібних магазинах та аптеках, і мати можливість впливати й на виробників, або імпортерів, якщо ціни зростають без економічного обґрунтування.

Під державне регулювання підпадають гречка, цукор, борошно пшеничне в/г, вітчизняні макарони, молоко 2,5% в плівці, житньо-пшеничний хліб, курячі яйця 1 категорії, курка в тушці, вершкове масло 72,5% та мінеральна вода без газу.

Уперше до соціально-значущих товарів потрапила вода для пиття. Якщо ж будуть підстави, то перелік продукції, яка підлягає регулюванню, може зростати.
Крім цього, державне регулювання розповсюджується на медичні маски та рукавички, як засіб індивідуального захисту під час пандемії коронавірусу.
“Вважаю це дієвим механізмом впливу на цінову ситуацію в країні та початок м’якого регулювання за європейським зразком” – підсумував Олексій Дорошенко.