Питання наявності якісної косарки в технічному арсеналі, мабуть, найбільш болюче для кожної агрокомпанії. Зрозуміло, що більшість аграріїв мріють про потужні машини по типу John Deere, Challenger чи Case, але їх вартість не лякає лиш найбільших гравців українського агроринку. Іншим доводиться проводити серйозні пошуки альтернативних варіантів косарок. Вже в літку цього року діапазон таких варіантів розширився і на українському ринку з’явилась інноваційна техніка — малогабаритні самохідні косарки MacDon канадського виробництва. Не будемо приховувати той факт, що це не найдешевша техніка, але все ж доступніша, ніж John Deere чи Challenger, а також більш надійна та інноваційна.
Виробник стверджує, що даний агрегат значно розширює межі потужності сільськогосподарських машин, оскільки може ефективно збирати навіть низькорослі культури, рухається зі швидкістю 26 кмгод в режимі жатки та 37 км/год в режимі транспортування, та має декілька типів жатки. Розберемося, наскільки це відповідає дійсності.
MacDon M155 це справді перший подібний агрегат в Україні, котрий в декілька разів прискорює жатву на будь-якому господарстві та збирає всі культури в валки. В першу чергу це досягається за рахунок рекордної швидкості машини, як для аналогічних агрегатів — максимум 37 км/год в транспортному режимі та 26 км/год під час прибирання. Забезпечує її технологія Dual Direction, котра до того ж за лічені секунди переводить машину в режим “шоссе”. По друге, цей агрегат пристосовується практично до будь-яких умов, оскільки має декілька режимі роботи: полотняний та дисковий.
https://www.alfagro.com.ua/samoxodnye-kosilki/
А тепер поглянемо на базові технічні характеристики косарки, котрими її наділив виробник:
-
двигун — чотирьохциліндровий турбодизельний Cummins з потужністю 150 к.с. (110 кВт) та об’ємом на 4.5 літрів. Підходить для використання біопалива В20;
-
кліренс збільшений та має високий дорожній просвіт (160 см) і широко розташовані колеса (402 см в робочому стані та з можливістю регуляції від 244.8 см до 344.8 см);
-
жатка — тип D65-25 (жатка мінімального розміру з шириною 7.60 м.), полотняна з двухстороннім приводом ножа та масою 1753 кг. Головна особливість жатки — навіть при роботі двигуна на другій передачі вона продовжує працювати на повну потужність, економлячи при цьому паливо;
-
привід жатки — модернізований, оснащений ланцюгами сенсорного навантаження та посиленим гідравлічним насосом;
-
мотовило жатки — PR15 з конструкцією, котра повертається;
-
система контроля — комп’ютеризована “Harvest Manager Pro” з операторською станцією Dual Direction™, котра може видавати оператору інформацію про поточну роботу жатки та переключати її режими;
-
система забору повітря та вихлопу — оновлена та представляє собою збільшений повітряний фільтр, котрий подає більшу кількість повітря до двигуна.
Таким чином, ми маємо самохідну косарку з максимальною продуктивністю та універсальністю в сфері виконання більшості збірних робіт. З технічних характеристик очевидно, що виробник помістив у машину максимальну кількість функцій, котрі дозволяють зібрати широку різновидність культур за короткий відрізок часу. Кущові рослини зрізаються максимально низько за рахунок високого дорожнього просвіту, а низькорослі рослини збираються спеціально пристосованою жаткою, котру можна регулювати в різних площинах. До речі, під час переміщення косарки між різними полями жатку можна не знімати, оскільки, як ми вже зазначали, агрегат легко переключається в транспортний режим “шоссе”. Очевидно, що це економить час та пальне.
І наостанок цілком очевидне питання: де ж зацікавлені агрокомпанії можуть придбати MacDon M155? На даний момент ексклюзивним постачальником цієї техніки являється компанія Alfagro. В липні цього року її послугам вже скористались компанії “Агроекологія” і “ARNIKA”, котрі стали першими власниками даного агрегату на території України.
Директор і засновник компанії «Альфагро» Жерар де Ла Саль розповів нам про причини, за якими ці компанії придбали самохідну косарку.
«Компанії “Агроекологія” і “ARNIKA” вирощують органічну продукцію на своїх полях. Тому у них дуже часто виникають проблеми з бур’янами, так як вони не використовують гербіциди. Поля бувають не завжди чисті і перед збиранням потрібно знайти спосіб висушити бур’яни для того, щоб вони не заважали. Тому рекомендується косити перед тим, як збирати врожай. Раніше вони працювали з іншими типами косарок. Але по всьому світу відомо, що найкраща косарка – це MacDon. Це сучасна, якісна і надійна техніка. Тому вибір був очевидний.»