В Україні скорочується поголів’я корів

0

Загальне поголів’я корів в Україні за січень скоротилася на 6,4% ― до 1,79 млн голів, порівнюючи з аналогічним періодом минулого року.

Про це пише agronews.ua з посиланням на Асоціацію виробників молока.

«Скорочення відбувається у всіх категоріях господарств, як у сільськогосподарських підприємствах – 6,2%, так і в домогосподарствах – 6,4%», – зазначає аналітик Асоціації виробників молока Володимир Андрієць.

Станом на 1 лютого, у сільськогосподарських підприємствах налічується 434,3 тис голів, що на 29 тис голів менше, ніж у січні минулого року.

Ключову роль у падінні відіграли підприємства Полтавщини, де вирізали 5,6 тис голів (9,2%), Чернігівщини – 3 тис голів (6,7%), Сумщини – 2,6 тис голів (8,2%). Також скоротили поголів’я на Вінниччині – на 2 тис голів (6,3%), Харківщині – на 1,8 тис голів (5,2%) та Донеччині – на 1,7 тис голів (14,4%).

Промислове ж поголів’я в січніі зменшилося на 3,6 тис корів. Найбільше позбулися на Полтавщині – мінус 0,8 тис, Донеччині – 0,7 тис, Київщині та Хмельниччині – по 0,6 тис. Загалом, у січні «мінусувало» 11 областей.

«Молочно-товарним фермам всього лише семи областей поки вдається утримати молочну худобу на рівнях попереднього місяця. П’ять регіонів демонструють незначне нарощування, яке не впливає на загальний тренд скорочення», – каже фахівець.

Після сповільнення темпів зменшення поголів’я дійних корів серед сільськогосподарських підприємств у грудні 2019, цей рік розпочався новою силою скорочень. Очікується, що через незрозумілу ситуацію із землею з ринку й надалі виходитимуть гравці. Це триватиме, поки не виясняться та впровадяться остаточні положення Закону про обіг земель сільськогосподарського призначення.

Кількість корів у домогосподарствах скоротилася до 1,36 млн голів, що на 93,1 тис менше, ніж у січні минулого року. Протягом першого місяця цього року населення позбулося більше 27 тис корів. Скорочення відбувалося в 17 областях країни. Найбільше вирізали корів на Львівщині – 5,7 тис голів (6,1%), Закарпатті – 4,2 тис голів (4,8%), Вінниччині – 4,2 тис голів (4,2%), Херсонщині – 3,5 тис голів (7,1%), Луганщині – 3,4 тис голів (11,4%) та Донеччині – 2,2 тис голів (10,7%). Тільки Івано-Франківщина нарощувала поголів’я – на 1,8 тис голів (2,3%).

«І без того складну ситуацію в галузі поглиблює скорочення поголів’я корів у господарствах населення. І хоча тут причини вирізання корів інші, проте наслідки однакові – дефіцит сировини в переробці. Переробники борються за постачальників, проте брак сировинного молока буде посилюватися й у нинішньому році», – наголошує Володимир Андрієць.