Україну підозрюють у фальсифікації меду

0

Одне з найбільших європейських об’єднань виробників агропродукції підозрює, що Україна експортує до ЄС розбавлений цукровим сиропом мед. Українці відкидають звинувачення.

Про це інформує UkraineFood.org.

У лютому одне з найбільших об’єднань виробників агропродукції Євросоюзу Copa-Cogeca заявило про “кризу” на ринку меду. “Життєздатність бджільництва в Європі сьогодні під загрозою”, – повідомляють в організації.

Причиною кризи у Copa-Cogeca називають “неприйнятну конкуренцію”, яку європейському меду складає зростання імпорту “продуктів, які продаються як “мед” за вкрай низькими цінами з третіх країн, передусім Китаю та України”.

Щодо українського меду зазначають про зростання імпорту з 20 тисяч тонн 2013 року то 47 тисяч тонн 2017 року та про падіння цін на нього до 1,69 євро за кілограм у 2019-му.

“Ці обсяги та ціни дають підстави для підозри, що в Україні використовують цукровий сироп, який неможливо виявити”, – стверджують у Copa-Cogeca.

У Copa-Cogeca запропонували понад 15 кроків, яких компанія очікує від ЄС, аби вийти з “кризи”. Серед них детальне маркування походження меду, підтримка бджолярів у Євросоюзі та просування “європейського меду”. Керівник робочої групи з меду Copa-Cogeca Етьєн Бруно заявив, що його організація намагатиметься переконати Єврокомісію та євродепутатів вдатися до дій.

У Єврокомісії сказали, що вони “відкриті обговорити пропозиції організації”.

Торговий представник України Тарас Качка назвав закиди Copa-Cogeca “чутками і наклепами”. “Кожен кілограм українського меду, який потрапляє до ЄС, відповідає вимогам ЄС”, – сказав він.

Крім цього, 6 лютого став чинним наказ українського мінагрополітики про вимоги до меду. Визначення меду в ньому є обов’язковим і фактично повторює норми Євросоюзу. Раніше стандарти були добровільними.Але, за словами Качки, український експорт відповідав вимогам ЄС задовго до цього наказу. “Якщо хтось і може шахраювати з українським медом, то це дистриб’ютори всередині ЄС”, – зазначив урядовець