В Україні поширюється повітряно-ґрунтова посуха

0

Відсутність дощів і переважання дуже теплої для вересня погоди обумовило в другій декаді місяця подальше посилення та поширення повітряно-ґрунтової посухи в Україні.

Про це йдеться в декадному огляді Укргідрометеоцентру, пише АПК-Інформ.

«Кумулятивна кількість опадів за період із 1 серпня до 20 вересня (період накопичення та формування вологозапасів ґрунту під сівбу озимих) на більшій частині території країни не перевищила 10-30% від норми, що менше, ніж під час посухи 2015 року», – підкреслили агрометеорологи.

Більше того, протягом перших двох декад на території країни (за винятком західних областей і деяких районів північних областей, де опадів було менше за норму) випадання ефективних опадів не зафіксовано. Тривалість періоду без дощів в більшості областей досягла 50-60 діб.

«За експертною оцінкою, на 60-70% площ, призначених під сівбу озимих, волога у верхніх шарах ґрунту (0-10 і 0-20 см) майже була відсутня або була відсутня зовсім, лише на 10-15% площ у західних областях запаси вологи оцінювалися як достатні для сівби, проростання зерна й утворення сходів», – йдеться в огляді.

Також зазначається, що такі погодні умови були сприятливими для просихання насіння зерна кукурудзи, соєвих бобів і проведення збирання врожаю пізніх сільськогосподарських культур.

«Що стосується найближчої перспективи, то до 27 вересня погоду в Україні визначатиме західний антициклон, який формуватиме суху та теплу погоду на всій території країни», – спрогнозували агрометеорологи.