В Україні немає підстав для заборони експорту

0

Продовольчій безпеці України ніщо не загрожує, а підстав для заборони експорту зернових немає.

Про це заявив голова Комітету з питань аграрної та земельної політики Верховної Ради Микола Сольський, повідомляє ua.interfax.

«Україна не тільки повністю забезпечує власні потреби у всіх соціально значущих продуктах харчування, але і є одним з провідних світових експортерів пшениці, кукурудзи, ячменю, сої», – зазначив він.

Голова Комітету сказав, що Україна виробляє 28,3 млн тонн пшениці, а споживає близько 8 млн тонн. Станом на 1 квітня 2020 року експортовали 17,7 млн тонн пшениці, тож до кінця червня в запасі є близько 2,5 млн тонн пшениці для експорту.

Сольський пояснив, що аналогічна ситуація з іншими зерновими, наприклад, з кукурудзою:

«На внутрішньому ринку на 1 квітня доступно 8,5 млн тонн кукурудзи при необхідності у внутрішньому споживанні до кінця поточного МР 1,8 млн тонн і необхідності в перехідних залишках 1 млн тонн. Як результат – 5,7 млн тонн доступно для експорту протягом квітня-червня 2020 року. Те ж саме – з ячменем: для експорту в квітні-червні доступно 0,7 млн тонн».

Депутат нагадав, що аграрним сектором (за рахунок експорту) формується до 40% валютної виручки, що є одним з факторів стабілізації фінансового сектора.