В Україні можуть обмежити використання води

0

Через аномально теплу осінь та зиму права водокористувачів можуть обмежити.

Про це заявив в. о. голови Держагенства водних ресурсів України Михайло Хорєв у коментарі «Громадському».

Уперше за 120 років Україна опинилася в ситуації, коли гідрометеорологічні умови можуть призвести до обмеження використання води. У відомстві зазначили, що в разі маловоддя можуть обмежити права водокористувачів чи змінити умови водокористування — наприклад, скидання води через греблі ГЕС, адже для цього є всі законодавчі підстави.

“Водний кодекс містить статтю 45, яка каже про те, що, у випадку настання таких несприятливих моментів, є запобіжні заходи щодо обмеження прав окремих водокористувачів, мета якого — пріоритетне забезпечення питних і побутових потреб населення. Тобто головна задача – щоб наші громадяни залишилися з водою” – сказав Хорєв.

Він пояснив, що є певна пріоритетність. Спочатку обмежується транспорт, потім піднімається питання гідроенергетики, після – промисловість і в останню чергу – агровиробництво.

“Прогнози, які ми маємо, не говорять про те, що буде повна криза, але те, що в деяких водних об’єктах доведеться економити, це можливо, – стверджує фахівець. – У цьому році ми почали наповнення водосховищ у лютому для того, щоб нормально пройти літній період. Зазвичай, це здійснюється в квітні. Але для невеликих водойм та середніх річок ситуація може виявитися гіршою”.