Посилення співпраці у сфері охорони здоров’я тварин між Україною та Польщею

0

Компетентні органи в галузі охорони здоров’я тварин та безпечності харчових продуктів України та Республіки Польща домовилися про активізацію співпраці.

Про це повідомляє Держпродспоживслужба.

Під час українсько-польських робочих консультацій в галузі сільського господарства, які відбулися в рамках Українсько-польської міжурядової комісії з питань економічного співробітництва 18-19 лютого 2020 року у Варшаві, представники української делегації на чолі з заступником Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Торгового представника України Тараса Качки та у складі т. в. о. Голови Держпродспоживслужби Ольги Шевченко провели зустріч з Головним ветеринарним інспектором Міністерства сільського господарства та розвитку села Республіки Польща Богданом Конопко.

Вони обговорили питання узгодження дій та позицій з метою недопущення виникнення захворювання тварин та усунення бар’єрів, пов’язаних із здоров’ям тварин.Обидві сторони переконані, що така співпраця сприятиме розширенню торгівлі живими тваринами та продуктами тваринного походження.

Крім цього, учасники консультацій зупинилися на епізоотичній ситуації на території України та Польщі. Особлива увага приділялася питанням боротьби зі сказом та африканською чумою свиней (АЧС) та недопущення поширення вірусу на території обох країн.

Для продовження роботи в цьому напрямку було досягнуто домовленості про активізацію узгодження тексту Угоди між Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України та Міністерством сільського господарства і розвитку села Республіки Польща щодо виконання програми боротьби зі сказом та території України у 2019-2020 роках.