Умови ввезення насіння на територію України

0

Сорти рослин, що не внесені до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні, та/або Переліку сортів рослин ОЕСР, можуть ввозитися на територію України лише в обгрунтованих випадках.

Про це пише agronews.ua. 

На територію України сорти рослин можуть ввозитися в таких випадках:

  • для проведення селекційних, дослідних робіт і експонування;
  • для забезпечення експертизи заявки на сорт рослин для внесення до Державного реєстру сортів.

Вимоги до ввезення сортів, які не занесені до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні, та/або Переліку сортів рослин ОЕСР регламентуються:

  1. Законом України «Про насіння та садивний матеріал» (далі – Закон).
  2. Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку видачі або відмови у видачі, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання підтвердження на ввезення в Україну та вивезення з України зразків насіння і садивного матеріалу, не внесеного до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні, та/або до Переліку сортів рослин Організації економічного співробітництва та розвитку, для селекційних, дослідних робіт і експонування» від 05.10.2016 № 691 (далі – Постанова)

Ввезення насіння та садивного матеріалу для проведення селекційних, дослідних робіт і експонування на територію України здійснюється за наявності підтвердження, що видається Держпродспоживслужбою й оформлюється на офіційному бланку та надсилається (вручається) суб’єктові господарювання, а також органові у сфері митної справи не пізніше наступного робочого дня після прийняття відповідного рішення.

Підтвердження діє з дня його видачі до дати фактичного ввезення в Україну або вивезення з України погодженого обсягу насіння або садивного матеріалу, але не довше 1 року.

Згідно із ст. 20 Закону, якщо через 5 робочих днів з дня закінчення встановленого терміну Держпродспоживслужбою до єдиного державного інформаційного веб-порталу “Єдине вікно для міжнародної торгівлі” не внесено підтвердження або рішення про обґрунтовану відмову у його видачі, суб’єкт господарювання має право на ввезення на митну територію України або вивезення з митної території України зразків насіння й садивного матеріалу без такого підтвердження за умови:

– пред’явлення відповідному державному фітосанітарному інспектору копії заяви (з описом прийнятих документів) з відміткою про дату її прийняття ДПСС;

– проведення та дотримання всіх інших процедур фітосанітарного контролю, що вимагаються відповідно до законодавства України.

Зразки насіння й садивного матеріалу, що ввозяться в Україну для селекційних, дослідних робіт і експонування суб’єктами господарювання, не підлягають сертифікації.