Український дослід озимої пшениці зайняв третє місце у змаганні технологій в Німеччині

0

Традиційне міжнародне змагання технологій вирощування озимої пшениці проводиться в рамках виставки DLG-Feldtage у Німеччині з 1988 року. У 2018 році у змаганні успішно дебютували українські агрономи, які гідно конкурували з учасниками з фахових установ Німеччини, Швейцарії, Чехії, Росії, Данії, Швеції.  

 

За задумом змагання кожен учасник випробовує себе в ролі фермера: він обирає сорт чи гібрид та пропонує комплекс агротехнічних робіт. Жюрі проводить оцінку валової врожайності та якості зерна, а найголовніше – робить економічну оцінку результату технології так, як би її рахував звичайний місцевий фемер, тобто вираховує отриманий дохід за місцевими закупівельними цінами за вирахуванням фактичних прямих витрат.

 

В польових умовах землі Заксен-Анхальт, що у Східній Німеччині, український учасник, завідувач кафедри рослинництва Національного університету біоресурсів та природокористування України (НУБІП), Світлана Каленська випробовувала технологію з вітчизняним сортом «Світанок миронівський» та додатковий варіант зі зниженою густотою посіву. За врожайністю та економічним результатом основний варіант від України увійшов до трійки лідерів завдяки урожайності 6,61 т/га та прибутку 722,20 євро/га. Переможцем змагання став Institut für Bodenkultur und Pflanzenbau (Німеччина) з показниками 7,24 т/га та 817,74 євро/га відповідно. За сукупним рівнем доходу за обома варіантами українських технологій учасник з НУБІП набрав найвищий результат з усіх учасників!   

 

Райнхард Россберг, DLG e.V. (Німецьке сільськогосподарське товариство), організатор досліду зазначив, що завдяки успішності дослідів учасників зі Східної Європи інші країни можуть перейняти досвід пристосовуватися до різних змін клімату. «В умовах екстремальної посухи 2018 року стало зрозуміло, що запорукою економічного успіху є розуміння особливостей місцевості та швидке реагування на зміни в погодніх умовах. Враховуючи економічний результат, учасники зі Східної Європи були «попереду» і показали себе краще, ніж у попередні роки», – запевнив герр Россберг.

 

Світлана Каленська, НУБІП розповідає, що кафедра рослинництва Національного університету біоресурсів і природокористування України співпрацює з DLG з початку представництва цієї організації в Україні, представляючи колекції культур, якими цікавляться виробничники на виставці «Міжнародні дні поля DLG в Україні». «Завдяки цій співпраці і з’явилася пропозиція від організаторів DLG щодо участі у конкурсі технологій вирощування пшениці озимої в DLG-Feldtage в Німеччині», – розповідає професорка. За її словами такий високий результат одразу з першої спроби вдалося показати завдяки багаторічному досвіду роботи з озимими зерновими культурами.

Спілкування учасників конкурсу з організаторами та виконавцями робіт велося у онлайн-режимі, що було дуже зручно, утім, за словами пані Світлани досить складно було корегувати необхідність застосування пестицидів і добрив лише за даними (погодні умови, вологозабезпеченість, стан рослин), які надсилалися з Німеччини, без власного «відчуття» поля. «Дослідження, які ми проводимо в НУБІП, нині зосереджені на можливості попередження стресу у рослин, а за необхідності – зниження наслідків від них з метою максимальної реалізації біологічного потенціалу сорту. Погодні умови 2017/2018 вегетаційного року виявилися «екстра» неординарними – постійні стреси для рослин, тому підвищення стійкості пшениці до стресів за рахунок живлення і захисту було досить ефективним. Значну роль відіграв також сорт – ранньостиглий, а це в умовах року також виявилося досить успішним», – говорить Світлана Каленська.

 

Більше інформації на https://www.dlg-feldtage.de та за y.bondarenko@dlg.org, +38 093 352 88 65 (Юлія Бондаренко, ДЛГ Україна

 

ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here