Українськи експортери не загрожують полякам на ринку яблука в Індії

0

Павло Соколовські, директор компанії Poland-Fruit, що спеціалізується на експорті яблук в Індію вірить у те, що європейські яблука продаватимуться як преміальний продукт.

Про це повідомляє сайт Української аграрної конфедерації (УАК).

На сайті пишуть, що, на думку пана Павла, до індійського ринку українцям треба пройти довгий шлях.

Протягом кількох місяців постачання яблук зі штату Кашмір до інших регіонів Індії було повністю заблокованим, що створило вікно можливостей для іноземної продукції. Це вікно закрилося з початку грудня, після чого ціни стабілізувалися.

«Європейська та американська продукція вважаються преміальним продуктом, таким чином, мають власні схеми ціноутворення, не обов’язково дотримуючись загальної тенденції. У будь-якому випадку, піковий сезон має набрати свій оберт дуже скоро, і з цього моменту друге вікно для європейського продукту має відкритися знову», — сказав Соколовські.

Щодо конкуренції з боку України, експортер не турбується.

«Перш за все, українська продукція повинна прокласти свій шлях, як і будь-яка інша країна-виробник у минулому. Цей процес вимагає часу, зусиль і принаймні пару років послідовних поставок якості для створення національного бренду. Партнерам потрібно знайомитися, вибудовувати довіру. По-друге, через політичні причини та подальші міграції Україна страждає від нестачі робочої сили, що може значно збільшити їх витрати, що зробить остаточну різницю цін незначною. По-третє, українське яблуко не присутнє на індійському ринку через нормативні причини. Звичайно, час покаже, як розвивається ситуація», — зазначив директор компанії.