Українську молочну галузь чекають скрутні часи

0

Європа — за крок до кризи у галузі молочного скотарства.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав президент асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” Алекс Ліссітса.

Основною причиною цього він називає коронавірус, через що виникли проблеми у збуті молочної продукції у зв’язку із закриттям готелів, ресторанів, кав’ярень, тощо.

“Не дивлячись на те, що продажі молочної продукції у торговельних мережах зросли, це все одно не компенсувало втрат” – стверджує пан Алекс.

У європейських країнах впали закупівельні ціни на молоко. У Німеччині, наприклад, його вартіть знизилася з 36 євроцентів (10 грн) до 20 (6 грн). В Україні закупівельні ціни впали з 10,5 грн до 9,9 грн, тож падіння не було суттєвим, зазначає Ліссітса.

За прогнозами німецького Інституту світової економіки (IfW), до кінця року закупівельна ціна на молоко у Європі не підніметься вище, ніж 25 євроцентів. Тобто ціна не буде вище 8 грн, що значно нижче в порівняні з українськими закупівельними цінами.

“Як результат, українських товаровиробників молока та молочної продукції чекають скрутні часи, адже суттєва конкуренція на цьому ринку, в першу чергу сиру та масла, виникне саме з країн ЄС, які підуть до нас зі своєю продукцією. Це змусить виробників молока та молочної продукції в Україні рухатися вниз щодо закупівельних цін, що призведе до суттєвих втрат в галузі молочного скотарства у країні та закриття багатьох молочно-товарних ферм” – прогнозує президент УКАБу..

Він радить Уряду не ігнорувати цю проблеми й подумати, “яким чином підтримати молочне скотарство там, де воно залишилося, щоб не допустити розвалу молочної галузі України”.