Український виробник кормів європейської якості

0

На цьогорічній виставці Anіmal Farming дебютувала Група компаній «D-Мікс» – відомий в Україні виробник кормів та кормових добавок для сільгосптварин та птиці. Ця галицька компанія займається також переробкою соняшнику та соєвих бобів і, відповідно, виробництвом олій та має власну птахофабрику.

 

Тож на виставці у нас була чудова нагода поспілкуватися із представниками і партнерами компанії та дізнатися більше про її діяльність.

Трохи з історії

Отже, свою діяльність  «D-Мікс» розпочала у 2000 р. із відкриття птахофабрики на 4 млн голів бройлерів у рік. Сьогодні загальна реалізація м’яса птиці становить 10 тис. т/рік. Через 10 років у роботу було запущено комбікормовий завод продуктивністю 45 тис. т/рік. У 2013 р. компанія побудувала комплекс зі зберігання зернових та олійних культур на 25 тис. т, а роком пізніше – цех із переробки соєвих бобів.

Новий завод із переробки олійних культур на 55 тис. т/рік виготовляє ріпакову та соняшникову олію й, відповідно, ріпакову та соняшникову макуху.

Враховуючи потреби кожного виду свійських тварин та тваринницького господарства зокрема, спеціалісти «D-Мікс» постійно вдосконалюють і розширюють асортимент продукції. Наразі компанія виробляє понад 100 видів комбікормів для сільськогосподарських тварин та птиці (як гранульовані, так і розсипні): готові повнораціонні корми, престартери, замінники незбираного молока, білково-вітамінно-мінеральні добавки, премікси.

Потужність зернозберігального комплексу збільшено до 45 тис. т. Водночас запустили виробництво альтернативних джерел енергії (лушпиння соняшнику).

Тож тепер виробництво кормів компанія налагодила повністю: від зернозберігального комплексу до розгалуженої мережі дилерів. Сировину закуповують у вітчизняних виробників. Системний аналіз якості сировини та готової продукції проводять у власній лабораторії. На основі перероблених продуктів також виробляють і власні корми. Олію експортують у країни ЄС та частково – продукти переробки (соєву, ріпакову і соняшникову макуху). Також, компанія «DMікс» стала потужним роботодавцем, який високо цінує своїх працівників, мотивує їх як матеріально, так і хорошим соціальним пакетом.

Продукція високого класу, сучасне виробництво, турбота про довкілля

Місія компанії «D-Мікс» – виробництво високоякісного продукту, завдяки гарантії контролю якості та технологічного процесу на всіх етапах виробництва. Тобто забезпечення професійних та індивідуальних господарств України якісним кормом для сільськогосподарських тварин. На цій місії ґрунтуються й інші цілі компанії:

  • сприяти розвитку та підвищенню прибутковості виробників м’яса, яєць та молока;
  • допомагати розвитку економіки України та появі недорогих і якісних продуктів харчування на прилавках наших магазинів;
  • піклуватися про довкілля.

Свою діяльність компанія вбачає у постійному розвитку і вдосконаленні шляхом диверсифікації виробництва, контролі якості продукції, надійному партнерстві, представленні власної продукції на вітчизняному та світовому ринках.

Відтак і плани у цього амбітного виробника  далекоглядні:

  • розширення виробничих майданчиків посадки та вирощування птиці до 12 млн голів/рік,
  • побудова нового забійного цеху з глибокою переробкою м’яса птиці, продуктивністю 5 тис. шт./год із використанням передових технологій та досвіду світових виробників,
  • будівництво лінії пакування готової продукції,
  • спорудження консервного та ковбасного цехів,
  • і, безперечно, інвестиції у знання та розвиток перспективних кадрів.

Міжнародне партнерство

Цього року компанія розпочала тісну співпрацю з одним із потужних виробників кормів у Європі – Koudijs Animal Nutrition (Нідерланди). Ця співпраця базується не лише на кормовиробництві, а й на навчальних програмах для консультантів – співробітників «D-Мікс», проведенні аналізу якості кормів, фаховій підтримці в обслуговуванні клієнтів. У найближчому майбутньому обидві компанії планують розширювати спільне виробництво, модернізувати лабораторії з аналізу кормів в Україні.

Сама голландська фірма Koudijs Animal Nutrition – дочірня компанія Royal De Heus. Компанія De Heus була заснована у 1911 р. і відтоді виросла до масштабів провідного міжнародного виробника та експортера повної лінійки преміксів, концентратів та повнораціонного корму. Оскільки на ринку Нідерландів вона вже впродовж 100 років підтверджує свою високу репутацію, у 2011 р. компанії було присвоєно статус королівської (Royal). Завдяки швидкому розвитку поза межами Нідерландів, на зовнішніх ринках, група компаній De Heus включена до 15-ти найкращих постачальників кормів у світі, маючи 4500 співробітників, та представлена у 60 країнах.

Виробничі потужності компанії розташовані по всьому світі: у Нідерландах (9), Польщі (8), Чеській Республіці (2), Сербії (1), Іспанії (7), Португалії (3), Південній Африці (4), Бразилії (4), В’єтнамі (7), М’янмі (1). Також працюють спільні підприємства у Росії (2), Єгипті (1), Ефіопії (1), Китаї (45). Загальне виробництво становить 6,3 млн т на рік, або 18 млн у кормовому еквіваленті. Усі лабораторії компанії у різних країнах світу пов’язані з центральною – в Нідерландах, таким чином розширюється база даних для лабораторних досліджень, що сприяє наданню точного аналізу та поліпшує роботу консультантів із годівлі у подальших розрахунках раціонів.

Компанія De Heus виробляє продукцію для всіх видів тварин (птиця, свині, ВРХ, риба, кролі тощо). В усіх країнах цей виробник має власні добре оснащені лабораторії контролю кормів для всіх видів тварин, власні дослідницькі ферми та веде співпрацю із місцевими науковими установами для набуття знань та поширення їх за допомогою свого проекту Feed Academy.

Ще 3 роки тому компанія завозила свої продукти в Україну, але потім, задля полегшення транспортування та поліпшення цінової політики, вирішила відкрити у країні сільне виробництво. При цьому вимоги до якості продукції залишаються такими ж високими, як і в Європі. Тому голландці  в Україні знайшли надійного партнера – компанію «D-Мікс», яка згодом стала повноправним членом групи компаній Royal De Heus, і розпочали співпрацю із нею.