Українська кукурудза поступово дорожчає, але все ще залишається найдешевшою на світовому ринку

0

Ф’ючерси на кукурудзу на Чиказькій біржі підскочили на минулому тижні. Котирування також підтримали ринки пшениці і сої, які також бурхливо росли з початку тижня. Ціни на кукурудзу в Україні підвищуються слідом за світовими, але їх зростання обмежене низькими експортними цінами на FOB.

Про це пише UkraineFood.org з посиланням на GrainTrade.

Головними факторами підтримки цін є прогрес в переговорах між США і Китаєм, а також збільшення експортного мита на кукурудзу в Аргентині з 7% до 12%.

Експерти вважають, що, крім активізації внутрішнього споживання етанолу, США відповідно до умов торгової угоди можуть істотно збільшити його експорт до Китаю.

Виробництво етанолу в Америці поступово зростає. Середньодобове виробництво за останні 14 тижнів склало 1,008 млн барелів, що на 12 тис барелів перевищує показник попереднього періоду.

Експорт кукурудзи пожвавився завдяки відновленню попиту з боку Мексики та Японії. За тиждень США експортували 686,7 тис. тонн кукурудзи, що є максимумом 17 тижнів.

Березневі ф’ючерси на кукурудзу в Чикаго вчора виросли на 1 $/т до 152,8 $/т, а на фізичному ринку ціна піднялася на 5 $/т до 175 $/т FOB US Gulf.

Після підвищення експортного мита на аргентинську кукурудзу, у В’єтнамі, який є головним її покупцем, ціни також зросли на 5 $/т до 211-215 $/т CFR для поставок в березні-квітні.

Зростання цін у конкурентів дозволить підняти ціни пропозицій української кукурудзи, яка поки залишається найдешевшою на світовому ринку і пропонується по 173-175 $/т FOB у порівнянні з бразильською по 185 $/т FOB і аргентинської по 175-176 $/т FOB.

Закупівельні ціни на українську кукурудзу в порту зросли до 160-161 $/т для грудневих поставок, хоча для січневих залишаються на рівні 162-163 $/т, тоді як ціни пропозицій становлять 165-167 $/т.

«На цьому тижні ринки будуть чекати реакції азіатських покупців на зростання світових цін і активізацію закупівель кукурудзи», – прогнозують експерти.