Українаська лохина на зовнішньому ринку коштує дешевше, ніж на внутрішньому

0

Українська лохина в цьому році продавалась на внутрішньому ринку на 25% дорожче, ніж на зовнішньому.

Відповідно до даних Інфо-Шувар, середня ціна української лохини з червня по серпень становила 135 грн/кг (€5,13/кг). Для порівняння середня експортна ціна української лохини в цьому сезоні становила €4,35/кг.

З січня по серпень включно Україна експортувала більше 2 тис. тонн лохини. Обсяг зовнішніх продажів за рік збільшився на 50% .

«У 2019 р. з усіх культурних ягід лише лохина показала зростання експорту. Купували нашу лохину переважно країни ЄС, серед покупців також були ОАЕ, Гонконг та Малайзія. До Білорусі ми відправили менше 500 тонн лохини. А от по суниці та черешні ми зафіксували зниження обсягів зовнішньої торгівлі, і майже весь обсяг цих ягід було експортовано до Білорусі та Молдови», — розповіла Тетяна Гетьман, керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар».

За її словами, цьогорічний експорт лохини міг бути значно більшим, але через погодні негаразди та брак агрономічного досвіду ягоди експортної якості зібрали менше, ніж прогнозували на початку сезону.

«Кожного року середні ціни на лохину в Україні знижуються на 20-25 % завдяки збільшенню пропозиції на внутрішньому ринку і назовні. При цьому збільшується і розрив в цінах в залежності від якості ягоди. За даними «Інфо-Шувар», в розпал сезону мінімальна вартість ягоди крупного калібру на майданчику ринку «Шувар» не опускалась нижче позначки 100 грн/кг (€3,8/кг), тоді як ціни на дрібну лохину впали до 70-80 грн/кг (€2,6-3/кг. За таку саму ціну на ринку продавалась чорниця лісова», — повідомляють у «Інфо-Шувар».

За матеріалом UkraineFood.org