Україна взяла участь у засіданні Генеральної ради СОТ

0

9-10 грудня українська делегація на чолі з заступником Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, торговим представником України Тарасом Качкою взяла участь у засіданні Генеральної ради СОТ у Женеві.

Про це повідомляє UkraineFood.org з посиланням  на прес-службу МЕРТ.

У рамках засідання українська делегація ознайомила членів СОТ з позицією щодо актуальних питань діяльності організації, зокрема стосовно функціонування Апеляційного органу.

“Україна підтверджує готовність працювати над вирішенням питання започаткування процесу відбору членів Апеляційного органу і закликає членів СОТ взяти участь у переговорах стосовно розробки відповідних змін до Домовленості про правила та процедури вирішення спорів, які відповідатимуть сучасному стану справ”, – висловився Тарас Качка.

Під час засідання Україна виступила співавтором заяв щодо підвищення ефективності діяльності органів СОТ та стосовно підтримки багатосторонньої торговельної системи. Також українська делегація підтримала рішення щодо продовження дії мораторіїв на незастосування мит до електронних передач даних та на ініціювання спорів у випадках відсутності порушень за Угодою про торговельні аспекти прав інтелектуальної власності.

Крім цього, провели зустрічі з Генеральним директором СОТ Р. Азеведо, Генеральним секретарем Європейської асоціації вільної торгівлі Г. Гетаз, Виконавчим директором Міжнародного торговельного центру (МТЦ) А. Гонсалес та з представниками делегацій ЄС, Японії, Індії, Казахстану та Нової Зеландії.

На згаданих зустрічах обговорили діяльність та реформування СОТ, ухвалення можливих рішень та угод у рамках 12-ї Конференції міністрів та питання розвитку двосторонніх торговельно-економічних відносин, реалізації проєктів МТЦ в Україні на підтримку малого та середнього бізнесу.

Також українська делегація провела двосторонні консультації з представниками делегації Республіки Білорусь щодо покращення доступу до ринків товарів та послуг цієї країни у рамках її вступу до СОТ.