Україна активно експортує заморожені та свіжі ягоди до Швейцарії

0

Українські постачальники за рік збільшили поставки заморожених і свіжих ягід на ринок Швейцарії більш ніж у сім разів. 

Про це повідомляє UkraineFood.org з посиланням на EastFruit.

Загальна сума експортної виручки поки не дуже велика, але саме поставки ягід в Швейцарію є дуже показовими і важливими.

Швейцарія, будучи членом Євросоюзу, має власні, більш жорсткі правила доступу на ринок для інших країн. У неї підвищені вимоги до безпеки та якості продукції, що поставляється. Вона обкладає поставки фруктів і ягід високими митами та регулює їх за допомогою квот, намагаючись підтримувати власного виробника.

Незважаючи на це, українські постачальники продовжують нарощувати поставки продукції на ринок Швейцарії, що є дуже важливим репутаційним досягненням при переговорах про експорт в інші країни.

Головною статтею ягідного експорту України є поставки заморожених ягід. Лідерство в цьому сегменті утримують поставки замороженої дикоростучої чорниці. Причому в Швейцарію Україна експортує переважно органічну ягоду, сертифіковану відповідно до самого жорсткого органічного стандарту у світі Bio Suisse.

У 2019 українські постачальники на поставках замороженої чорниці в Швейцарію заробили близько $1,7 млн. Це в сім разів більше ніж за 2018 рік. У натуральному вимірі експорт склав 475 тонн.

Також у 6,4 рази – до $0,5 млн – зріс експорт замороженої української малини в Швейцарію. Обсяг експорту склав 286 тонн.

Приблизно в шість разів виріс і експорт свіжої української лохини. Після пробних партій, експортованих у 2018 році, у 2019 Україна почала відвантаження перших комерційних партій свіжої лохини. Тож у 2020 році можна очікувати подальшого зростання поставок.

У 2019 вперше українські експортери змогли поставити заморожену суницю садову (полуницю) на ринок Швейцарії. Обсяг експорту склав 69 тонн на суму $103 тисячі.

Водночас значно знизився експорт волоських горіхів з України до Швейцарії. У 2019 році поставки впали з 91 тонни роком раніше до 18 тонн.