Учасниця програми TalentA-2022 запустила лінію з виробництва готових страв для військових та переселенців завдяки гранту від Corteva Agriscience

0

Тетяна Чернікова, підприємниця з Харкова, яка з початку повномасштабної війни перемістила бізнес в Полтавську область, за рахунок гранту від міжнародної науково-дослідницької сільськогосподарської компанії Corteva Agriscience, отриманого в рамках освітньо-грантової програми TalentA, розширила виробництво готових страв у вакуумних пакетах. Мета проєкту – створити повноцінне харчування для військових та людей, що мешкають на лінії фронту, а також забезпечити додатковий заробіток для мешканців Оржицької громади Полтавської області шляхом збуту овочів. 

Освітньо-грантова програма TalentA, яку вже четвертий рік реалізовує Corteva Agriscience за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України, спрямована на розвиток жіночого фермерства та зміцнення сільських громад через розширення можливостей з освіти та доступу до фінансів для жінок. Протягом повномасштабної війни TalentA є одним з соціальних проєктів, що підтримуються Corteva для підтримки українців. 

До 2014 року Тетяна Чернікова працювала в Донецьку, але через окупацію міста була змушена переміститися до Харкова, де разом із сестрою почала вирощувати мікрогрін під назвою Green For You. Повномасштабна війна 2022 року змусила її з дітьми переїхати вдруге — цього разу у Лубенський район Полтавської області, де вона відкрила виробництво готової їжі у пакетах, які можна легко розігріти в польових умовах. Щоб дізнатися про особливості роботи бізнесу під час криз, Тетяна взяла участь в програмі TalentA-2022 компанії Corteva Agriscience. Торік Тетяна виграла в грантовому конкурсі кошти на реалізацію проєкту розширення виробництва страв, в який використовуватимуться овочі, закуплені у мешканців громади, що дасть їм можливість додаткового заробітку, а частина виробленої продукції безкоштовно постачатиметься військовим та постраждалим від російської агресії.  Наразі потужність виробництва зросла до запланованих 30 тисяч одиниць готової продукції в місяць. 

«Війна змінила багато в житті кожного українця. Але такі проєкти, як наш, допомагають зрозуміти, що можна почати все в новому місці заради країни та кожного з нас. А такі програми, як TalentA від Corteva Agriscience, допомагають повірити в те, що ти не один, ти в колі однодумців і можеш отримати допомогу або підказку, як діяти далі. Це дуже важливо і дуже мотивує працювати разом заради Перемоги!», — говорить Тетяна. 

«Забезпечення доступу до якісної, здорової та безпечної їжі є вкрай важливим під час війни, коли багато хто з людей позбавлений такої можливості. Це є складовою забезпечення продовольчої безпеки, чому Corteva приділяє багато уваги і робить все залежне, щоб підтримувати її на різних рівнях. Навчаючи та підтримуючи жінок-фермерок, які реалізують проєкти з виробництва харчової продукції на місцях, ми убезпечуємо громади, стимулюючи їх змінитися на краще. Саме тому ми вже четвертий рік поспіль реалізуємо TalentA та надихаємося прикладами змін, які розпочала програма», − говорить Анна Бабіч, менеджерка з корпоративних комунікацій Corteva Agriscience в Центральній та Східній Європі, координаторка та голова експертної ради Програми TalentA в Україні. 

Наразі триває програма TalentA-2023, в якій бере участь 134 учасниці. Фермерки прослухали основну навчальну програму та 22 з них працюють над грантовими проєктами, які мають бути орієнтовані на зростання власного бізнесу та соціальну підтримку громад. Розмір грантового фонду становить понад 1 мільйон гривень і буде розподілений між переможницями за рішенням членів експертної ради. Оголошення переможниць відбудеться в жовтні з нагоди Всесвітнього дня сільських жінок.