У законі про ринок землі встановлять мінімальну вартість гектару землі

0

У законопроєкті про обіг землі сільгосппризначення, що готується до другого читання, з’явилася норма про мінімальну вартість гектару землі, яка діятиме після відкриття ринку й до 1 січня 2030 року.

Про це під час брифінгу з питань земельної реформи повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов, пише agroportal.ua.

«Ця норма прописана як запобіжник проти шахрайських дій щодо власників паїв. Шахраї не зможуть видурити у бабусі пай за гривню. До 1 січня 2030 року ціна продажу земельних ділянок, не може бути меншою за їх нормативну грошову оцінку (25-30 тис. грн за гектар)», — пояснив пан Тимофій.

Також він зазначив, що після відкриття ринку землі в уряді будуть ретельно перевіряти походження коштів, які потенційний покупець витрачатиме на купівлю паю. Це робитимуть для того, аби унеможливити потік «брудних» грошей та їхнє «відмивання» за допомогою угод на земельному ринку.

Відповідно до його слів, придбати землю можна буде тільки безготівково, а продаж землі у 50-кілометровій зоні державного кордону буде заборонений.