У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про заборону відчуження земель сільськогосподарського призначення

0

Законопроєкт №3442 «Про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо заборони відчуження земель сільськогосподарського призначення» був зареєстрований у Верховній Раді України.

Про це пише АПК-Інформ.

Ініціатором законопроєкту стала народна депутатка України від фракції «Слуга народу» Тетяна Грищенко.

«Метою законопроєкту є встановлення до 1 липня 2021 р. заборони на продаж чи іншим способом відчуження земель сільськогосподарського призначення, а також внесення права на земельну частку до статутних капіталів господарських товариств, що дозволить попередити та унеможливити некоректне трактування, юридичні профанації та, як наслідок, негативні явища в земельних відносинах щодо земель сільськогосподарського призначення до набрання чинності Законом України про ринок землі», — йдеться в пояснювальній записці до документу.

За словами ініціаторки законопроєкту, запровадження заборони на відчуження земель сільськогосподарського призначення дозволить зняти гостру соціальну напругу в суспільстві, яка виникла з даного питання, вирішить юридичну колізію та унеможливить шахрайські дії щодо ринкового обігу земель сільськогосподарського призначення внаслідок некоректного трактування законодавства.