У бюджеті–2014 не буде компенсації ПДВ

0

Попри рекордне виробництво зерна минулого року обсягом 60 млн тонн українські аграрії не дістали прибутку. На початку січня нинішнього року середня закупівельна ціна на кукурудзу на умовах EXW становила 1185,5 грн/тонну, що майже на 39% менше, ніж рік тому. Ціни на пшеницю знизилися на близько 18%, на ячмінь – на 23%. Про це повідомили під час прес-конференції щодо наслідків неповернення ПДВ експортерам і відсутність держпідпримки. За показниками рентабельності виробництва сільськогосподарської продукції минулого року аграрії повернулися до показників 2008 кризового року, – запевнив Алекс Ліссітса, президент Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ).

При цьому, за словами Миколи Стрижака, першого віце-президента Асоціації фермерів та приватних землевласників України, за останній місяць значно зросла вартість мінеральних добрив, насіння та пестицидів. Аграрії будуть змушені відмовитися від купівлі добрив, якісних ЗЗР та насіння іноземного виробництва, за таких умов нинішнього року буде вирощено не більше за 40 млн тонн зерна, переконаний пан Ліссітса.

Іншими обставинами, які спричинюють труднощі для аграріїв, є значні витрати на логістику і сертифікацію через ланцюг посередників у процесі експорту.

Менше з тим, у новому бюджеті не передбачено суттєвої підтримки сільськогосподарської галузі, зокрема повернення ПДВ експортерам зерна. «Аграрії сподівалися, що з 1 січня 2014 року, як і передбачалося, діятиме повернення ПДВ під час експорту зерна. Це значно полегшило б виживання сільгоспвиробників у складних умовах, що склалися», – сказав Леонід Козаченко, президент Української аграрної конфедерації.

На поточний рік у бюджеті передбачено лише 100 млн грн зі спеціального фонду на закладення і нагляд молодих садів, виноградників та ягідників, тоді як відповідно до законодавства потрібно було спрямувати 1,2–1,3 млн грн. Державну підтримку галузі тваринництва передбачено обсягом близько 900 млн грн, повідомив голова ради директорів асоціації «Союз птахівників України» Олександр Бакуменко. При цьому, за його словами, половину суми буде спрямовано на компенсування ПДВ виробникам молока і м’яса через молокозаводи та м’ясокомбінати, а другу половину розподілять через програми Мінагропроду, яких ще не озвучено.

Водночас, як наголосив Алекс Ліссітса, минулого року аграрний сектор був головним донором держбюжету.

Попри активне аграрне лобі у парламенті та підтримку пропозицій щодо агросектору на рівні депутатів під час голосувань у Верховній Раді, на загальну думку спікерів, рішення приймають не на користь вітчизняного сільськогосподарського сектору.

 

Запчастини John Deere можна знайти безпосередньо у John Deere

1

Пошук і замовлення необхідних запчастин донедавна залишалися досить складним та обтяжливим завданням. Відтепер перевірити наявність запчастин John Deere дуже просто: потрібно лише зайти на сторінку самої компанії www.deere.ua.

Спочатку слід скористатися електронним каталогом запчастин, з якого можна дістати всі необхідні відомості про конкретну запчастину або потрібний вузол. Потім слід надіслати запит на електронну адресу PartsUA@JohnDeere.com. Ці запити обробляються оперативно: протягом 24 годин клієнт отримує повну інформацію про наявність необхідної запчастини на складі дилера або на складі запчастин John Deere у Києві.

Крім цього, на сторінці www.deere.ua можна знайти найближчого дилера. Для цього слід ввести лише назву населеного пункту, де розташоване господарство, і система знайде дилера John Deere у цьому регіоні.

Київський склад запчастин John Deere було створено для здійснення термінових поставок і забезпечення безперебійної роботи техніки у клієнтів. За допомогою цієї служби можна швидко і в потрібний час отримати всі необхідні вузли та компоненти. Склад має широкий вибір запчастин для всіх машин John Deere, проданих в Україні, – від невеликих компонентів електричної і гідравлічної систем до об’ємних запчастин, таких, наприклад, як трансмісії, двигуни. Є тут і запчастини, які не часто виходять із ладу, проте, є критичними для роботи сільськогосподарських машин.

Компанія John Deere дуже серйозно ставиться до питань якості. Тому, купуючи запчастини виробництва John Deere, можна бути впевненими, що їхня якість не поступається якості первісно встановлених деталей. Вони виготовлені тими самими майстрами й на тому самому обладнанні, завжди ідеально підходять і бездоганно працюють. І, звісно, на всі оригінальні запчастини John Deere поширюється шестимісячна гарантія виробника.

 

Рекорди «Монсанто»

У 2013 році показник урожайності кукурудзи ДЕКАЛБ, за даними компанії «Монсанто Україна» з демонстраційних полів, був найвищим у гібрида DKC 4964 – 17,7 т/га у фермерському комплексі «Агро-Лідер-Україна» (Київська обл.). У цьому самому господарстві досягли другого результату за врожайністю – 17,6 т/га для гібрида DKC 5143. Третій результат отримали працівники підприємства «Агробуд» (Вінницька обл.) – 15,9 т/га для гібрида DKC 4795.

Середня врожайність кукурудзи на зерно в Україні у 2013 році становила 6,27 т/га, за інформацією Мінагропроду України про хід польових робіт станом на 24 грудня 2013 року. Таким чином, найвища врожайність гібридів ДЕКАЛБ у 2,82 разу перевищує середній показник урожайності в Україні.

Урожайності 2,0-2,6 разу, вищої за середній показник по кожній області (за даними Мінагропроду), за допомогою гібридів кукурудзи ДЕКАЛБ досягли аграрії 8 областей – Донецької, Житомирської, Київської, Луганської, Одеської, Полтавської, Херсонської та Чернівецької. А у двох областях – Дніпропетровській (для гібрида DKC 4795) і Запорізькій (для гібрида DKC 4590) – вдалося досягти врожайності майже вчетверо вищої за середній показник у кожній із цих областей (у 3,93 та 3,88 разу вищої відповідно).