П’ятихвилинка рільника

0

Біопалива домішуватимуть 6%

1

У перемовинах про зміни до закону про біоенергетику досягнуто компромісу. Європейські міністри енергетики мали намір ухвалити зміну з 5 до 7% розміру частки домішування так званого біопалива першого покоління, виробленого із сільськогосподарських культур. Основний вплив на прийняття таких змін справили 7 країн ЄС. Польща та Угорщина вимагали ухвалити закон, який би не передбачав жодних обмежень на використання біопалива із сільгоспкультур. Водночас Італія, Люксембург, Бельгія, Нідерланди і Данія відхилили пропозицію Литви щодо  домішки 7% , вважаючи її надто компромісною. Зміну частки біопалива спричинила вимога щодо зменшення викидів в атмосферу під час вирощування сільгоспкультур. За даними університету ім. Крістіана Альбрехта (м. Кіль), основну частку викидів під час вирощування ріпаку спричинює внесення під культуру азотних добрив.

Спочатку Європейська комісія мала намір обмежити використання біопалива першого покоління до 5%, але Європарламент ухвалив межу 6%. Литва та Президія ЄС обґрунтували свою позицію виходячи з економічних розрахунків.

Оприлюднено прогнози виробництва кукурудзи на 2014 рік

3

На початку грудня минулого року Міністерство сільського господарства США озвучило свої прогнози щодо світового виробництва кукурудзи в сезоні 2013/2014 на рівні 954 млн тонн, що на 1,5 млн т більше, ніж зазначали раніше. Прогнози світового споживання також збільшили приблизно на 3,4 млн тонн – до 937 млн тонн, що, своєю чергою, призведе до скорочення запасів на 1,9 млн тонн – до 162 млн тонн. Ці зміни є результатом актуалізації показників американського виробництва кукурудзи. За прогнозами, перероблення кукурудзи на етанол збільшиться до 127 млн тонн. Попри такі прогнозовані обсяги, які мали б активізувати торгівлю кукурудзою, ціни на кукурудзу в США знизилися. Основною причиною називають ще одну відмову Китаю від певних обсягів американської кукурудзи через виявлення наявності ГМО понад допустимий рівень. З огляду на те, що Китай є основним покупцем кукурудзи США, цінова ситуація може змінюватися й надалі.

Дефіцит насіння кукурудзи

2

Надзвичайно низькі врожаї насіння кукурудзи, що їх зібрали 2012 року в Центральній Європі через несприятливі погодні умови, позначилися на обсягах виробництва у Європі, скорочення яких, разом із динамікою попиту на якісний насіннєвий матеріал, призвело до того, що наприкінці посівного сезону з липня 2012 по червень 2013 року запаси посівних одиниць кукурудзи були незначними.

Тому минулого року в Європейському Союзі впровадили безпрецедентну програму розмноження насіння на площі 188 тис. гектарів, з яких більшість розташована у 3 основних країнах-виробниках, а саме: 77,5 тис. га – у Франції, 38 тис. га – в Угорщині, 33,5 тис. га – в Румунії, – тобто, загалом на 14% більше за попередній рекорд 2012 року. Але знов таки погодні негаразди уразили Угорщину, ще сильніше Францію, де надмірні опади супроводжувалися недостатніми температурами та інсоляцією. Таким чином, ані у Франції, ані в Угорщині не зібрали добрих урожаїв, а відтак і запаси посівних одиниць кукурудзи в ЄС-28 були відновлені лише частково.

Ці запаси об’єктивно є недостатніми для сортооновлення і задоволення планів операторів насіннєвого ринку з огляду на попит на якісні сорти, що у Європі дедалі постійно зростає і триватиме надалі, та площі під кукурудзою, які, за прогнозами, залишатимуться стабільними на території 28 країн Союзу, але зростатимуть у Східній Європі.

За матеріалами FNPSMS (Французької Федерації виробників насіння кукурудзи та сорго)