Тисячі працівників сфери біоенергетики можуть втратити роботу через борги за «зеленим» тарифом

0

Біоенергетичні підприємства України опинились перед загрозою закриття у зв’язку з мільйонними боргами ДП «Гарантований покупець» за відпущену електроенергію за «зеленим» тарифом.

Про це повідомляє прес-служба Біоенергетичної асоціації України.

Зазначають, що ситуація критична, оскільки витрати на виробничий процес, а саме на паливо або сировину, у таких проєктах сягає 60%. Протягом останніх трьох місяців оплата здійснювалася на рівні 5%.

«Біоенергетика подає сигнал SOS. Ще донедавна успішна галузь відновлюваної енергетики, у яку інвестовано понад 1,5 млдр євро, на грані зупинки. Без роботи можуть залишитися 3500 працівників. Разом із їх сім’ями постраждає понад 10 тисяч людей, які хочуть жити й працювати в Україні. Закликаємо Уряд терміново втрутитися й не допустити цього», — прокоментував ситуацію голова правління Біоенергетичної асоціації України Георгій Гелетуха.

Працівники компанії «Кліар енерджі», одного із ключових гравців на ринку відновлюваної електроенергетики, розпочали флешмоб #Збережіть_моє_робоче_місце, який вже підтримали такі компанії як «Югенергопромтранс», «Укртепло» та «Екотес Іванків». Загалом це понад 1000 фахівців галузі.

«Ми роками збирали трудові колективи. Зараз «Кліар Енерджі» — це 600 працівників та 16 компаній. Це досвідчені фахівці, яких одиниці в країні. І ми маємо їх втримати, бо кордони відкриті і зарплати там вищі», — наголосив генеральний директор групи компаній «Кліар Енерджі» Андрій Гріненко.

Якщо «Гарантований покупець» не розрахується найближчим часом хоча б на рівні 60%, біоенергетичні об’єкти зупинять роботу. Це призведе, крім втрати тисяч робочих місць, до забруднення навколишнього середовища, погіршення санітарно-епідемічної ситуації та суттєво підвищить ризик пожеж, адже в першу чергу біогазові станції функціонують як очисні споруди на великих аграрних підприємствах та полігонах побутових відходів. Їхня зупинка може призвести до трагедії на зразок тієї, що сталася на Грибовицькому сміттєзвалищі Львова у 2016 році.

Нагадаємо, уже майже 8 місяців тривають перемовини Уряду та інвесторів щодо ситуації з проєктами на відновлюваних джерелах енергії. Весь цей час сектор біоенергетики перебуває у заручниках. Крім того, міжнародні партнери призупиняють співпрацю. І повернути довіру до країни буде дуже складно.