Ціни на посадковий матеріал ранньої картоплі зростають

0

Через те, що останнім часом ціни на ранню картоплю істотно зросли, українці садитимуть її більше.

Про це розповів директор «Агріко Україна» Микола Гордійчук.в коментарі для AgroPortal.ua.

Відповідно до його слів, у зв’язку з тим, що в Україні збільшилися обсяги переробки картоплі на чіпси, у цьому сезоні більше закуповуватимуть ті сорти, які йтимуть на переробку.

«Чи розширять виробники насіннєвого матеріалу свої площі під культурою, поки що важко сказати. Це стане відомо після так званого сезону імпорту: у березні-квітні. Тоді й зможемо порахувати, наскільки більше завезли в порівнянні з минулим сезоном ранніх сортів та під переробку, оскільки їх переважно доставляють до нас з Німеччини та Нідерландів», —сказав він.

Також Гордійчук спрогнозував цінову політику на картоплю. На його думку, посадковий матеріал може здорожчати на 30-40%. Зараз ціна на насіннєву картоплю становить від 12 до 20 грн/кг.

«Вартість залежить від сорту, репродукції та якості насіннєвого матеріалу. Ми, як виробники, радимо купувати його тільки в господарствах, які є в реєстрі виробників насіння й продають сертифіковане насіння», — зазначив фахівець.

Він вважає, що ціни на столову картоплю будуть залежати від погоди й того, як змінюватиметься клімат.

«Якщо буде засуха й брак вологи, що ми вже зараз спостерігаємо, це може відобразитися на врожайності й ціні відповідно. Ще на вартість культури вплинуть і залишки попереднього сезону», — розповів пан Микола.

Гордійчук зазначив, що в цьому сезоні ціна на цей вид картоплі була досить високою.

«А от якою ж буде вартість ранньої картоплі, поки говорити зарано», — додав він.