Ціна на яблуко зростає

0

Українські садівники підвищують ціни на яблуко, повідомляють аналітики проекту EastFruit.

Експерти підкреслюють, що фрукти експортної якості дорожчають у першу чергу.

Згідно з даними проекту, сьогодні ціни на яблука в залежності від сорту коливаються в межах 10-17 грн/кг ($0,41-0,69/кг), що в середньому на 11% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня .

Садівники підвищують ціни завдяки активному попиту на ці фрукти як з боку оптових компаній, так і з боку роздрібних мереж. Але ж запаси яблука в сховищах скорочуються.

Представники оптових компаній відзначають, що збільшення закупівельних цін на яблука – вимушений захід, адже збувати фрукти необхідної якості в необхідних обсягах ​​все важче з кожним днем. Оскільки частина виробників прийняли рішення призупинити продаж в очікуванні більш високих цін, а деякі взагалі завершили реалізацію, на ринку утворився дефіцит пропозиції якісних яблук. У першу чергу на ринку з’явилася нестача пропозицій яблука з холодильників з регульованим газовим середовищем (РГС).

На даний момент ціни на яблуко в Україні в середньому вже перевищили рівень минулого року в 1,8 рази. За словами садівників, запаси яблук у сховищах достатньо швидко закінчуються завдяки стабільному попиту. Це провокує подальше зростання цін. Більшість фермерів встигли реалізувати практично весь урожай яблук ще в січні місяці.

За матеріалом UkraineFood.org