Треба ввести квоти для імпортної молочки

0

Для захисту вітчизняного ринку Україні необхідно ввести квоти на імпорт молочних продуктів із країн Євросоюзу.

Як пише agroportal.ua, таку думку висловив голова ради директорів “Союзу молочних підприємств України” Вадим Чагаровський.

«З метою захисту українського ринку й підтримки молочної галузі треба ввести дзеркальні квоти з країнами ЄС. Такі кроки для захисту вітчизняних виробників роблять усі цивілізовані країни. Наприклад, США ввели квоту на імпорт молочної продукції в розмірі від 2% від усього ринку. Туреччина ввела тарифні обмеження на імпорт молочної продукції митом від 20 до 180%. Також потрібна допомога держави в просуванні нашої молочки на експорт», — зазначив пан Вадим.

За його словами, із професійних об’єднань треба створити робочу групу й розробити п’ятирічну національну програму розвитку молочної галузі України.

Чагаровський наголосив, що якщо не працювати для спасіння молочної галузі, то за декілька років на українському ринку буде більшість імпортної продукції.

«Фактично, ми як споживачі, замість власної будемо розвивати молочну галузь європейських країн. Невдовзі така ситуація може призвести до того, що багато підприємств не витримають конкуренції й зачиняться. Як наслідок – отримаємо скорочення робочих місць не лише в молочній галузі, а й у суміжних, і тут мова йде про сотні тисяч робочих місць», — підсумував фахівець.