Трактори серії XERION 12 отримали відому нагороду iF Design Award

0

З моменту представлення публіці влітку 2023 року трактор серії XERION 12 від CLAAS вже отримував численні міжнародні нагороди. Наразі ці найбільш потужні трактори CLAAS стали також переможцями конкурсу iF Design Awards 2024.

Продукція CLAAS неодноразово посідала перші місця в конкурсі iF Design Awards. Першу перемогу техніка здобула ще понад 40 років тому, коли журі відзначило обладнання серії DOMINATOR 8 та ROLLANT RAPID 56 – перший рулонний прес-підбирач, який був запущений в серійне виробництво. Наразі призерами конкурсу iF Design Awards є 19 найменувань продукції CLAAS, з яких п’ять дістали найвищу нагороду. Останніми переможцями нагороди Seed Green стали представлені в 2023 році великі трактори серії XERION 12. Характерною рисою їх зовнішнього вигляду є Y-подібний капот, що вперше був представлений у 2019 році на моделях серії LEXION 5000-8000. Журі постановило: «Вражаючі пропорції підкреслюються функціональним дизайном і водночас не створюють враження занадто громіздкої техніки. Таке поєднання вирізняє та змушує звертати увагу на техніку CLAAS XERION».

Маркус Маттіес, керівник відділу проєктування серійної техніки, який відповідав за розробку серії XERION 12: «Ми з пристрастю працювали над розробкою цього прекрасного проєкту протягом всього циклу: від перших ескізів у 2018 році і до представлення міжнародній спільноті у 2023 році на виставці Agritechnica. Після таких нагород, як Tractor of the Year 2024, Farm Machine Award та AE50, нагорода iF Design Award є черговим надихаючим визнанням зусиль команди проєктувальників».

Журі постановило: «Вражаючі пропорції підкреслюються функціональним дизайном і водночас не створюють враження занадто громіздкої техніки».

Про серію XERION 12:

Серія XERION 12 включає дві моделі – 12.590 і 12.650, які виробляються для світового ринку у варіантах TERRA TRAC і TRAC на заводі CLAAS в Харзевінкелі. Нові великі трактори були розроблені з урахуванням чотирьох ключових особливостей:

  • Більша рентабельність завдяки низькому споживанню палива, низьким витратам на технічне обслуговування і знос та високій вартості перепродажу.
  • Більша тягова потужність завдяки високому крутному моменту, великій площі контакту, оптимальному розподілу ваги 50:50 за будь-яких умов експлуатації та високій гідравлічній потужності.
  • Підвищений комфорт завдяки великій чотириточковій підвісній кабіні з чудовим круговим оглядом, гусеничним блокам TERRA TRAC з гумовими амортизаторами та зручному кермуванню.
  • Посилена допомога завдяки системам CEBIS, CMOTION, CEMOS і GPS PILOT CEMIS 1200.

Шестициліндрові двигуни Mercedes-Benz об’ємом 15,6 л схвалені для роботи на гідрогенізованих рослинних оліях (HVO) – всі нові машини також спочатку заправляються на заводі екологічно чистим паливом, виробленим з відходів і залишкових матеріалів. Найсучасніші бортові та позашляхові функції для цифрового сільського господарства дозволяють не тільки автоматизувати рульове керування, управління секціями, змінну норму висіву та автоматичне документування, але й оптимізувати продуктивність машини та технологічних процесів за допомогою CEMOS. З кінця 2024 року серія XERION 12 нарешті стане ще більш підключеною завдяки новому CLAAS connect, а потім стане основою для подальшого розвитку в напрямку високої автоматизації робочих процесів і навіть автономії.