Тепер зареєструвати земельну ділянку буде простіше

0

В Україні запрацювала безкоштовна функція перевірки обмінних XML-файлів, необхідних для реєстрації земельних ділянок.

Про це прем’єр-міністр Олексій Гончарук повідомив у своєму Telegram-каналі, пише agroportal.ua.

Гончарук повідомив, що рівень відмов у реєстрації скоротиться до 4%.

Обмінний XML-файл — це електронний документ, на основі якого вносяться відомості в систему Державного земельного кадастру. Він формується та підписується електронним цифровим підписом сертифікованого інженера-землевпорядника.

«Відтепер, якщо ви подаєте документи для реєстрації земельної ділянки, ваш файл може бути автоматично перевірений програмою і ви отримаєте зворотний зв’язок із переліком помилок, яких ви припустилися. Раніше люди могли місяцями не отримувати відповіді, а в разі зворотного зв’язку їм не повідомлялося про те, яку саме помилку в файлі вони допустили», — пояснив прем’єр.

Також при подачі електронної заяви на державну реєстрацію земельної ділянки передбачена можливість зробити посилання на протокол перевірки обмінного файлу.  Перевірити валідність файлу можна за QR-кодом.

«Це ще один крок до прозорої роботи Держгеокадастру та усунення корупційних ризиків. Разом із відкритими на початку року координатами, що дозволили, до речі, ліквідувати тіньовий ринок з річним оборотом в 250 млн грн, — відмови в реєстрації земельної ділянки за вигаданими причинами підуть у минуле», — зазначив Олексій Гончарук.