Сире молоко може подорожчати в кінці червня

0

Станом на 15 червня ціни на сире молоко залишаються майже незмінними. Однак спека та пожвавлення попиту можуть підштовхнути переробні заводи до підвищення цін уже наприкінці червня.

Про це повідомляє аналітичний відділ Асоціації виробників молока.

Середня ціна екстраґатунку становить 10,1 грн/кг., вищого ― 9,57 грн./кг, першого ― на рівні 8,92 грн./кг. Тож середньозважена ціна трьох гатунків складає  9,53 грн/кг.

Регіональна ситуація із цінами на екстраґатунок також не змінилася: західний ― 9,50-9,80 грн./кг.; східний ― 9,7-9,90 грн./кг.; північний ― 9,80-10,15 грн./кг., південний ― 9,7-10,30  грн./кг., центральний ― 10,0-10,15 грн./кг.

“Початок сезонного висхідного тренду  цін у цьому році буде залежати, у тому числі, від активності відновлення попиту після його суттєвого падіння внаслідок карантинних обмежень. Ближче до кінця червня – початку липня ціни почнуть зростати, причому велика ймовірність, що першими будуть реагувати вищий та перший ґатунки, які втратили цьогоріч найбільше (особливо перший ґатунок, ціна якого досягла минулорічних значень)” – вважають аналітики АВМ.

Вони додали, що прискорити в часі початок зростання цін може і погода, адже аномально високі температурні режими, які вже були зафіксовані в поточному році, негативно впливають на обсяг виробництва молока, посилюючи його дефіцит у переробників.