Стан запасів продуктивної вологи – огляд Укргідрометеоцентру

0

Станом на 20 травня запаси продуктивної вологи під озимими культурами в орному шарі ґрунту на більшості площ західних, північних, центральних та на окремих площах східних областей України були оптимальними 21-45 мм продуктивної вологи.

Про це йдеться в агрометеорологічному огляді Укргідрометеоцентру, пише АПК-Інформ.

Водночас на більшості площ східних, окремих площах південних, центральних, Сумської, Київської та Волинської областей вологозапаси залишалися недостатніми – 11-20 мм. У південних, окремих районах Донецької, Луганської, Харківської та Черкаської областей незадовільними менше 10 мм продуктивної вологи. У Запорізькій, Одеській та Херсонській областях орний шар ґрунту місцями був зовсім сухий.

Зволоження метрового шару ґрунту під озимими культурами на переважній частині західних, північних, на окремих площах центральних, Харківської та Луганської областей було оптимальним – 121-200 мм і більше, йдеться в огляді.

На багатьох площах східних, центральних, Рівненської, Волинської, окремих районах Київської, Львівської, Тернопільської та Хмельницької областей вологозабезпечення було задовільним – 81-120 мм продуктивної вологи. На решті засіяних площ вологозабезпечення було недостатнім – 51-80 мм, на багатьох площах південних, окремих районах центральних областей тривала засуха, запаси вологи не перевищували 23-46 мм, місцями – 6-18 мм.

“Вологозабезпечення орного шару ґрунту під озимим ріпаком на більшості площах південних, окремих площах центральних областей було недостатнім – від 4 до 11 мм продуктивної вологи. На решті площ запаси продуктивної вологи були достатніми – 20-32 мм продуктивної вологи”, – уточнили експерти.