Ціна на свиней забійних кондицій зросла на 3,7%

0

На минулому тижні ціни на свиней забійних кондицій в Україні підвищилися на 3,7%. За підсумками щотижневого моніторингу закупівельних цін на живець свиней, середньоринкова ціна перевищила 44 грн/кг.

Про це повідомляє Асоціація «Свинарі України».

Діапазон закупівельних цін на ринку живця підвищився: більшість товарних партій реалізовували в межах 43-45 грн/кг, зазначають в асоціації. Хоча епізодично зустрічалися ціни як вище, так і нижче зазначених меж, майже усім свиногосподарствам вдалося реалізувати поголів’я на 1-3 грн/кг дорожче ніж тижнем раніше.

“Так, не зважаючи озвучений переробниками тиск з боку імпортної свинини та млявішу реалізацію ніж на початку місяця, вітчизняна свинина дещо укріпилася в ціні. З одного боку, це відбулося «в унісон» з поступовою реабілітацію глобальних цін на свинину (зокрема, у США, Канаді, Бразилії, Німеччині). З іншого — внутрішню пропозицію промислової свинини наразі важко назвати надлишковою. Зокрема, закупівельники живця свиней відзначають сезонне зниження середньої забійної маси тварин — до 105-107 кг та подекуди менше” – йдеться в повідомленні.

Водночас переробники констатують регіональну розбіжність тижневого «цінового коридору»: західні області закуповували тварин по 44-45 грн/кг, у центрі ціни тяжіли до середньої позначки, а на Сході відзначали нижчі ціни.

У зв’язку з підвищенням мінімальної позначки закупівлі є вірогідність підвищення середньоринкової ціни на цьому тижні, прогнозують в АСУ. Також представники переробної галузі очікують «плавного» здороження цін на свиней забійних кондицій напередодні Трійці.