Соєві правки скасовано

0

Верховна рада ухвалила законопроект №1210 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві», який скасовує «cоєві правки».

Про це повідомляє agroportal.ua.

Експерти пояснили, що правками №№ 2123, 2124, поданими головою податкового комітету ВРУ Даниилом Гетьманцевим і головою аграрного комітету ВРУ та низкою депутатів, пропонувалося виключити пункт 63 підрозділу 2 розділу ХХ Перехідних положень з норм Податкового кодексу України, який призвів до зменшення посівних площ під сою і падіння цін.

Для довідки: 7 грудня 2017 року Верховна Рада України в другому читанні ухвалила проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» (реєстр. N 6776-д). У зазначеному законопроекті передбачалося скасування бюджетного відшкодування ПДВ при експорті олійних культур: сої, ріпаку та соняшнику.

21 грудня 2017 року ВРУ прийняла рішення про усунення неузгодженостей у тексті прийнятого закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році», яким уточнено положення щодо скасування бюджетного відшкодування ПДВ при експорті олійних культур, а саме — передбачено звільнення від ПДВ операцій з експорту соєвих бобів на період з 1 вересня 2018 року до 31 грудня 2021 року та насіння свиріпи, ріпаку — з 1 січня 2020 року до 31 грудня 2021 року.