Скорочуються обсяги перевезень зерна залізницею

0

У лютому 2020 року обсяг перевезень зернових вантажів залізницею знизився до 3,5 млн тонн.

Про це повідомляє zernovoz.ua.

Темпи перевезень зернових залізничним транспортом падають четвертий місяць поспіль, але показники поточного маркетингового року вищі аналогічних у минулому сезоні.

“У січні ми прогнозували, що обсяг перевезень зернових вантажів з/д транспортом у найближчі місяці залишатиметься на рівні 3,6 – 3,8 млн тонн на місяць. Але внаслідок поширення паніки на фінансових і товарних ринках, яке триває протягом останніх тижнів, попит на аграрну продукцію на світових ринках знизився, також важливим фактором став перерозподіл експортного вантажопотоку зернових на авто і річкові перевезення, чому сприяла тепла зима, внаслідок чого навігація річкового транспорту по Дніпру не припинялась. Всього за липень – лютий  2019/20 МР залізничним транспортом було перевезено 28,7 млн тон зернових вантажів, що на 19,6% вище показника минулого маркетингового року”, – зазначають у zernovoz.ua.

У лютому цього року десять «зернових» станцій відправили 620,4 тис тонн вантажу, що становить 17,9% від загальної кількості. А припортові станції – отримувачі зернових вантажів – прийняли 3 197,5 тис тонн усіх відправлених зернових (92% від загальної кількості).