Що необхідно для експорту українського яблука?

0

Більшості українських садівників треба замислитись не тільки про те, які саджанці купувати і що вирощувати, але й на якій землі це робити.

Таку думку висловила президентка академії органічного садівництва Ecogarden Валентина Лановенко в ефірі радіо «Колос», пише AgroPortal.ua.

«Якщо говорити про яблуневий чи грушевий сад на карликових підщепах, термін його експлуатації складає близько 30 років. Тобто на цей час фермер має бути впевненим, що земля належить йому», — зазначає пані Валентина.

Відповідно до її слів, закладання саду — це не лише затрати на посадковий матеріал, а й на систему опори, зрошення, антиградові сітки, огорожу тощо.

«Оскільки Україна зараз переорієнтовується у експорті яблук на ринок ЄС та Близький Схід, то постало питання сортооновлення. Нові сади закладаються щороку. Питання лише в тому, щоб мати достатню кількість садивного матеріалу», — коментує Лановенко.

Існує дві моделі площ під садівництво: домашнє господарство на 1-5 га, яке може обслуговувати одна родина, або промислове садівництво.

«Звичайно, коли йдеться про співпрацю з торговельними мережами чи експорт, то мінімальна площа саду має складати 20 га, а краще — 50-100 га. Також обов’язкова наявність сучасного сховища з регульованим газовим середовищем, сортувальної та пакувальної лінії. Дозволити собі це може дійсно велике господарство, яке має 50 га і більше. Дрібніші виробники без кооперації не зможуть вийти на якийсь ринок і пропонувати затребувану продукцію необхідної якості», — пояснює президентка Ecogarden.