Сезон 19/20 – рекордний у виробництві зернових

0

Сезон-2019/20 завершився для України виробництвом рекордних 98 млн тонн зернових та олійних культур і їх експортом в обсязі максимальних 62 млн тонн.

Про це розповів президент Зернової асоціації України Микола Горбачьов, пише АПК-Інформ.

«Варто зазначити, що минулого року Україна встановила кілька рекордів у виробництві зернових: врожай пшениці – 28,2 млн тонн (експорт – 20,5 млн тонн), кукурудзи – 35,2 млн тонн (експорт – 30,3 млн тонн). Це не межа для врожаїв цих культур, оскільки середня врожайність пшениці в Україні поки складає 4 т/га (у Франції 8 т/га), а кукурудзи 7 т/га (у США в штаті Айова з подібним кліматом – 12 т/га). Тому в України є значний потенціал до збільшення врожайності культур та валового збору врожаїв зернових. Ми переконані, що Україна і її аграрна галузь продовжить встановлювати нові рекорди й надалі», – сказав він.

Очільник УЗА нагадав, що протягом останніх трьох років Україна стабільно демонструє врожаї понад 90 млн тонн. На його думку, це стало можливим за рахунок підвищення врожайності культур та ефективності ведення сільського господарства.

«У середньостроковій перспективі УЗА очікує подальшого зростання виробництва зерна та олійних культур за рахунок підвищення врожайності – до 113 млн тонн, в той час як експорт може сягнути понад 70 млн тонн», – додав пан Микола.