Президент підписав «Земельну Конституцію»,  –  Роман Лещенко

0

Сьогодні на Всеукраїнському форумі «Україна.30. Земля» Президент Володимир Зеленський підписав закон №2194 про земельну децентралізацію.

Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

«Цей рік увійде в історію нашої держави. Українська земля після десятки років поневірянь отримує свободу і свого справжнього господаря. Відтепер законними творцями земельних відносин стають громади. Вони – власники та розпорядники своїх земель. 8 довгих років Верховна Рада не могла прийняти цей закон. Тому для мене це перемога, за яку доводилося останні 1,5 року боротися незважаючи на всі перешкоди. Сьогодні закон підписаний Президентом України і вступає в дію», – сказав Роман Лещенко.
Нагадаємо, підписаний закон № 2194 забирає у кабінетного чиновника функцію оформляти права на землю та розпоряджатися нею. Віднині купувати та продавати землю можуть винятково українці.
Закон надає кожному громадянину та суспільству загалом спроможність контролювати дії влади, скасовує корупційну складову.
Передбачає низку положень з дерегуляції сфери землеустрою. Зокрема, зникають такі явища, як державна експертиза землевпорядної документації, погодження проектів землеустрою щодо відведення ділянки, авторський нагляд за виконанням проектів землеустрою. А також закон удосконалює процедуру проведення електронних земельних торгів.
Як наголосив Лещенко, закон № 2194 – це про повернення українцям справедливості.