Укладання “промислового безвізу” є одним з основних пріорітетів Уряду – Ігор Петрашко

0

У Мінекономіки відбулась міжвідомча нарада  щодо стану підготовки до укладання Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції (АСАА) під головуванням Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігоря Петрашка. 

Про це повідомляє прес-служба відомства.

“Укладання “промислового безвізу” є одним з ключових пріоритетів Президента та Уряду. Угода відкриє для українських виробників і експортерів величезні нові можливості. Тому підготовча робота до укладання цієї Угоди є вкрай важливою й потребує максимальної координації зусиль усіх задіяних сторін”, – наголосив Петрашко.

Першими пріоритетними секторами промислової продукції для “промислового безвізу” визначено: низьковольтне електричне обладнання, електромагнітна сумісність обладнання та машини.

“Уперше за 15 років ми бачимо активну й продуктивну співпрацю в напрямку “промислового безвізу”, який з кожним днем стає для нас все ближчим.  Багато роботи вже зроблено, багато ще попереду. Але той скринінг і законодавчий базис, який зараз створюється для перших трьох секторів продукції, стане фундаментом для охоплення всіх видів української промисловості в подальшому”, – додав Міністр.

У результаті наради сформували Робочу групу для участі в переговорному процесі з європейськими експертами щодо укладення Угоди АСАА, яка буде затверджена відповідним наказом Мінекономіки.

Очікується, що після проведення наступних засідань попередньої оціночної місії протягом лютого-березня Україна отримає звіт, яким розпочнеться новий важливий етап для підписання “промислового безвізу”.