Польова демонстрація обприскувачів

0

Віктор Марченко, канд. техн. наук, Agroexpert (Україна)

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» організувала та провела черговий модуль демонстрації агротехнологій, який був присвячений показу в роботі причіпних та самохідних штангових обприскувачів.

Захід відбувся на полях ТОВ «Вінницька агропромислова група». Свої агрегати демонстрували 7 світових виробників машин для хімічного догляду за культурами. Показ обприскувачів відвідали аграрії Вінницької та сусідніх областей, і з неприхованим захопленням спостерігали за агрегатами, які на сьогодні є провідними у своєму сегменті на українському ринку.

Представники кожної з компаній коротко презентували свої машини, а вже потім їхню роботу, швидкість та маневрові властивості гості побачили на демонстраційному майданчику. Розглянемо найцікавіші агрегати, якість роботи яких отримала схвальну оцінку гостей.

LEMKEN

Компанія LEMKEN демонструвала причіпний штанговий обприскувач Primus 45 з об’ємом бака 4500 л та робочою шириною захвату штанги 28 м. Обприскувачі Primus обладнані мембранно-поршневими насосами різної продуктивності – 250 л/хв, або двома насосами по 160 чи 250 л/хв, привід яких здійснюється від ВВП трактора.

На обприскувачах Primus встановлені штанги, виготовлені з жорсткого Z-подібного профілю. Штанги обладнані електронним пристроєм, який дає змогу дотримуватись стабільної висоти ходу штанги та розташування розпилювачів навіть під час роботи на схилах.

Баки обприскувачів Primus виконані з високоміцного й стабільного за формою пластику, армованого скловолокном. Гладенька внутрішня поверхня резервуару не має зон відкладання осаду, що сприяє якісному змішуванню та ефективному промиванню після завершення роботи.

Amazone

Фірма Amazone представила самохідний штанговий обприскувач Pantera моделі 4502 Н, який у серійному виконанні обладнано GPS-системами автоматичного відключення секцій (для економії засобів захисту) і паралельного ведення колією.

Обприскувачі Pantera оснащені двигунами DEUTZ робочим об’ємом 6,06 л, який розвиває номінальну потужність 218 к.с. Завдяки системі електронного контролю крутного моменту можна відмовитися від постійного «підгазовування» в полі, таким чином заощаджуючи паливо. Безступінчастий гідростатичний привід трансмісії забезпечує максимальну робочу швидкість до 20 км/год, транспортну – до 50 км/год.

На обприскувачах встановлено компактне гідравлічне шасі тандемного типу, тож оператор може, не виходячи з кабіни, безступінчасто змінити ширину колії від 1800 до 2400 мм. Кліренс обприскувача із серійними шинами 340/85R48 може змінюватися у межах 1200 – 1700 мм.

Case IH

Компанія Case IH демонструвала самохідний штанговий обприскувач Patriot 3330 із шириною захвату штанги 30,5 м та двигунами з робочим об’ємом 8,7 л, які розвивають номінальну потужність 325 к.с.

Компонування обприскувачів серії Patriot 3330 із переднім розташуванням кабіни та заднім розміщенням двигуна не просто створює характерний для обприскувачів Case IH зовнішній вигляд. Таке компонування елементів машини забезпечує оптимальне розподілення ваги, що зменшує ущільнювальну дію коліс на ґрунт. Ширина колії обприскувачів безступінчасто змінюється з 305 до 399 см безпосередньо із кабіни за допомогою гідравліки або механічно з кроком 1 дюйм (25,4 мм) на колесо.

Самохідні штангові обприскувачі Patriot 3330 обладнано інноваційною системою AIM Command, яка автоматично підтримує встановлений розмір крапель та норму внесення робочого розчину пестицидів.

Horsch

Компанія Horsch презентувала самохідний штанговий обприскувач Leeb РТ 330 із системою ведення штанги Boom Control Pro, яка дає змогу проводити високоточне обприскування з відстанню штанги над верхівками рослин менше як 50 см. На сьогодні обприскувачі Leeb є одними з найдосконаліших у своєму сегменті. Обприскувач укомплектовано баком із нержавіючої сталі об’ємом 5000 л та штангою, робоча ширина якої становить 36 м.

Обприскувачі Leeb оснащені 6-циліндровими дизелями MTU (Mercedes) з робочим об’ємом 7,7 л, турбонагнітанням та охолодженням повітря, які розвивають максимальну потужність 354 к.с. Безступінчаста гідростатична трансмісія з автоматичним перемиканням під навантаженням, автоматичним регулюванням частоти обертів двигуна забезпечує діапазон робочих швидкостей у інтервалі від 0 до 30 км/год, а максимальна транспортна швидкість може сягати 50 км/год.

New Holland

Фахівці New Holland показали самохідний штанговий обприскувач Guardian моделі SP.275F, який має переднє розташування штанги шириною 36 м баком для робочої рідини з нержавіючої сталі об’ємом 6050 л. Штанга обприскувачів Guardian змінює своє положення за висотою у межах від 55 см до 3 м.

Завдяки трьохшвидкісній гідростатичній трансмісії обприскувач розвиває максимальну швидкість руху 43 км/год. Передбачена можливість змінювати ширину колії у діапазоні 3,04 – 4,0 м.

Завдяки оригінальному передньому розміщенню штанги досягнуто відмінної повної оглядовості всього поля перед обприскувачем. Відтепер оператор має змогу стежити за роботою розпилювачів, навіть не повертаючись у сидінні.