Погодні умови першої половини червня стали стресом для сільськогосподарських культур

0

Надзвичайно контрастний температурний режим першої декади червня був черговим стресом для більшості сільськогосподарських культур в Україні.

Про це йдеться в декадному огляді Гідрометцентру України, пише АПК-Інформ.

«На всій території країни в першій половині декади рослини страждали від недостатнього теплозабезпечення і низьких нічних температур (у південних областях і вологи), у другій половині декади – від надзвичайно високих для початку червня температур повітря і грунту. Через поєднання несприятливих умов місцями відзначалося пожовтіння листя нижнього ярусу більшості сільгоспкультур. Накопичення ефективного тепла вище + 10°С відбувалося уповільнено і в кінці декади було менше норми, що нехарактерно для останнього десятиліття в Україні», – зазначилиагрометеорологи.

Повідомляється, що запаси продуктивної вологи в грунті на багатьох площах залишалися на рівні достатніх і оптимальних показників, але в останні дні декади почалося їх інтенсивне зменшення. У цілому зволоження грунту під ранніми хлібами по території відрізнялося надзвичайним різноманітністю. Деякі площі західних і північних областей були перезволожені для поточного фазового розвитку ранніх посівів (більше 170 мм продуктивної вологи в метровому шарі грунту), тоді як південних областях в середньому вологозапаси метрового шару грунту були в 1,5-2 рази менше норми. Критичний рівень вологозапасів (менше 20 мм у метровому шарі ґрунту) спостерігався у більшості районів Херсонської, південних районах Миколаївської, західних районах Запорізької областей.

Експерти наголошують, що погода минулої зими сприяла активному поширенню хвороб і бур’янів на посівах сільгоспкультур.