В Україні з’явилося 1,5 тис. га нових насаджень горіхів

0

У 2020 році за урожаєм волоського горіха Україна виходить на торішній рівень. 

Про це сказав президент Української горіхової асоціації Володимир Пахно, пише AgroPortal.ua.

Відповідно до його слів, протягом останнього року в державі з’явилося понад 1,5 тис. га нових насаджень горіхоплідних культур, у тому числі волоського горіха, фундука, мигдалю.

«У цьому допомогли державні компенсації. Раніше їх давали лише за саджанці, наразі — за обладнання для переробки, для польових робіт та техніки для садівництва», — розповів він.

За словами Пахна, обсяги зібраного горіха становитимуть близько 110-120 тис. тонн, а якість буде вищою, ніж у минулих роках, завдяки новим насадженням сортового горіха.

«У експорті на європейський ринок можуть виникнути певні складнощі через те, що він заповнюється горіхом із Чилі, із Аргентини та США», — зазначив експерт.

Станом на сьогодні ціна цілого українського горіха становить приблизно 2 €/кг. До цього вона складала — 2,4-2,6 €/кг. Вартість трохи знизилася, пояснив він, бо в минулому та позаминулому роках експортери не погодили між собою ціни.

«У результаті, наприклад, експортер пропонує свій обсяг, а йому кажуть: в Україні є інше підприємство, яке це робить дешевше. Тому у цьому році ми поставили завдання: об’єднати експортерів шляхом створення системи кластерів», — додав експерт.

За його словами, раніше основні покупці-імпортери в Європі були Німеччина й Польща. При чому остання країна виступала як додаткова ланка для подальшого продажу, переробки. На Азійському напрямку — це Туреччина.

«Вони купляють українські горіхи, працюють з ними і продають нам та до країн Перської затоки вже за іншими цінами», — сказав він.

Пан Володимир також повідомив, що в Туреччині з’являється китайський горіх, попри те, що його якість гірша від українського. Адже Китай дуже сильно демпінгує, що зменшує ціни.

«Експортні ціни будуть не такі високі, як були два чи три роки тому. Це приведе до того, що і на внутрішньому ринку ціни будуть трохи меншими. Там вони вартуватимуть від 17 до 24 грн», — пояснив президент асоціації.

Діапазон цін буде змінюватися за місяцями: залежно від урожаю, від обсягів і якості горіха.

«На сьогодні асоціація працює над укрупненням наших садів. Ми вже зробили кластер по волоському горіху. Найближчим часом сформуємо по фундуку. З ним буде легше працювати. Він не такий вразливий як волоський горіх. Також займаємося мигдалем. Після анексії Криму він відроджується в Одеській, Миколаївській областях», — поділився планами Пахно.

Крім цього, а асоціації працюють з чорним горіхом, пеканом. Цікавою культурою експерт називає фісташки.

«Поки перевіряємо методом проведення фенологічних спостережень, як у кліматичних умовах України вони будуть себе поводити. Ми прагнемо вийти з новою продукцією на нормальний рівень експорту з брендом «Орех України», — підсумував він.