Розробка механізму продажу деревини відбувається без залучення бізнесу

0

На сайті Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України з’явилась інформація про те, що Міністерство працює над змінами до Постанови Кабміну №1178, які мають оновити механізми продажу необробленої деревини.

Про це повідомляє прес-служба Європейської Бізнес Асоціації.

Зазначається, що представники Комітету деревообробної та меблевої галузі Європейської Бізнес Асоціації на початку вересня звернулися з проханням до Міністерства залучити експертів Асоціації до роботи над такими змінами. Проте досі цього не відбулося. Тож у ЄБА побоюються, що вищевказані зміни можуть бути прийняті без обговорення з бізнес-спільнотою, а саме з деревообробними підприємствами – головними споживачами необробленої деревини.

“Асоціація послідовно наголошує на тому, що будь-які зміни, що стосуються роботи компаній, мають бути попередньо обговорені з представниками бізнес-спільноти. Прийняття рішень, від яких залежатиме розвиток та майбутнє цілої галузі, без обговорення з представниками цієї ж індустрії є неприпустимим” – йдеться в повідомленні.

Стійкий розвиток деревообробної галузі неможливий без напрацювання оптимального механізму реалізації необробленої деревини переробникам. У експертів Комітету є низка важливих коментарів та пропозицій щодо змісту необхідних змін до Постанови №1178. Напрацювання збалансованого документу матиме суттєвий вплив на деревообробну галузь, адже круглий ліс є основною сировиною для переробників і, як правило, його ціна є головною складовою собівартості продукції, наголошують у ЄБА.

Тому Асоціація наполягає на обов’язковому залученні широкого кола учасників до обговорення механізмів продажу необробленої деревини, зокрема змін до Постанови №1178, аби забезпечити рівні умови для всіх учасників ринку та зберегти конкурентоздатність деревообробної галузі.