Площі озимих в Україні, зафіксовані з космосу, не збігаються з офіційними даними

0

Згідно з офіційною статистикою, на території України налічується близько 8,9 млн га озимини. Супутникові знімки виявили, що ці дані дещо розбігаються із фактичним станом. Зокрема, зафіксована з космосу площа озимих на Одещині на 17% менша за показану в статистиці. На Херсонщині навпаки: фактичні площа посівів на 22% перевищує вказану в офіційних джерелах.

Про це повідомляє платформа супутникового моніторингу EOS Crop Monitoring.

У цілому площа озимих культур в Україні станом на 9 квітня 2020 року менша за відповідний показник 2019 року на 5% (400 тис. га). Загалом спостереження з космосу виявили 8,2 млн га під озимими. Відповідне дослідження провели фахівці компанії EOS Data Analytics разом із Інститутом космічних досліджень НАНУ та Держкосмосу України. Площі озимих обчислені завдяки обробці супутникових зображень алгоритмами штучного інтелекту.

З’ясувалося, що найбільші площі озимини – в Одеській та Херсонській областях. У них під цими посівами більше 850 тис. га в кожній. У двох інших південних регіонах, Миколаївській та Запорізькій областях, – приблизно по 700 тис. га. У топ-6 областей за площами озимих входять ще Дніпропетровська та Харківська області (майже 700 тис. та 527 тис. га відповідно).