ПІДТРИМКА ФЕРМЕРІВ І МАЛОГО АГРОБІЗНЕСУ. ПРОЕКТ АГРОЩИТ.

0

В Україні стартував проект АГРОЩИТ на підтримку фермерів і малого агробізнесу. Проект цікавий з точки зору організаторів, актуальності, спектру надання послуг і застосування сучасних технічних можливостей.

агрощит

Що таке АГРОЩИТ

Це закритий проект, доступ до нього мають тільки учасники, тобто фермери й організатори.

Проект започатковано п’ятьма організаторами на базі мобільного додатку AgroUA, що досяг майже за рік свого існування більше 7 тисяч установок на смартфонах і планшетах. Додаток працює на операційних системах Android та iOS, має Інтернет-версію за адресою: http://editor.appformer.com/agroua. Засновники AgroUA позиціонують свій продукт як аграрну інформаційно-комунікаційну платформу. Широкий спектр застосування додатку – від новин і актуальних цін на с/г продукцію до розміщення комерційних та інформаційних оголошень – дозволяє говорити про те, що всі користувачі «мають в кишені» аграрний ринок України. Важлива риса мобільних додатків полягає в сервісі Push-повідомлень, що дозволяє швидко робити одночасну розсилку інформації всім користувачам. Таке повідомлення висвічується на екранах мобільних пристроїв, що дозволяє охопити усіх без виключення абонентів. Push-повідомлення – потужний канал передачі інформації цільовій аудиторії. Цей сервіс використовується в проекті АГРОЩИТ для допомоги фермерам у випадку рейдерських атак, – кнопка РЕЙДЕРСТВО.

Про організаторів

Асоціація фермерів та приватних землевласників України (АФЗУ)

Головна місія АФЗУ в проекті АГРОЩИТ – об’єднати і згуртувати всіх членів своєї асоціації на загальній українській мобільній он-лайн платформі мобільного додатку AgroUA. Серед завдань також координуючі функції, інформаційна підтримка та підтримка на рівні асоціації.

TOB «ГЬОТС»

Компанія виконує фінансово–економічне планування господарської та податкової політики (бухгалтерський аутсорсинг); допомога у підготовці документів на кредит, супровід в банку; пошук майнових та фінансових поручителів; закупівля с/г продукції за найкращими цінами та з безпекою отримання оплати; постачання матеріально–технічних ресурсів (мінеральні добрива, СЗР, ПММ, насіння, техніка та обладнання); допомога у фінансуванні та залученні інвестицій; оптимізація логістики, зберігання та переробки.

Громадська організація «Центр розвитку підприємництва та інвестицій»

Є незалежним самоврядним громадським об’єднанням, метою якого є розвиток підприємництва та сприяння поліпшенню інвестиційного клімату в Україні. Надає всебічну інституціональну, консультаційно-методологічну та інформаційну допомогу при реалізації інвестиційних, інноваційних та бізнесових проектів.

ТОВ «Інсайтекс»

Це комунікаційна платформа для обміну технологіями та досвідом в доробці, зберіганні зернових, енергоефективності аграрних підприємств. Це площадка для пошуку партнерів і інвесторів. Пріоритетні напрямки: залучення закордонних консультантів, виробників обладнання й експлуатуючих організацій; розповсюдження передових досягнень у сфері зберігання й переробки с/г продукції; адаптація закордонної практики; організація щоквартальних конференцій і семінарів з проблематики інноваційного розвитку елеваторної те переробної галузі.

Мобільний додаток AgroUA

Це мобільна аграрна інформаційно-комунікаційна платформа, яка об’єднує всіх учасників аграрного ринку України. Дозволяє бути в епіцентрі аграрного життя країни та в курсі нових подій і технологій. Можна заявляти про себе всім учасникам ринку, публікуватись в каталогах, рекламувати себе й продукцію, анонсувати події та інновації. Можна оголошувати тендери, розміщувати оголошення про купівлю/продаж, спілкуватись у форумі, слідкувати за  пропозиціями та вакансіями на ринку, заявляти про себе роботодавцям, ділитися досвідом, слідкувати за тендерами агрохолдингів, читати новини, відвідувати усі аграрні Facebook-групи, заходити на всі популярні агросайти, користуватися путівниками по окремим аграрним заходам, та багато інших можливостей. Меню ФІЛЬТР дозволить зробити налаштування, щоб відсіяти зайву інформацію, яка приходить у вигляді Push-повідомлень. 

В рамках АГРОЩИТа основним завданням додатку є підтримка і координація проекту. Для забезпечення роботи проекту АgгоUА створює усі необхідні програмні модулі, серед яких і кнопка РЕЙДЕРСТВО.

Разом усі організатори проекту доповнюють один одного і надають комплексний спектр послуг для фермерів і малого агробізнесу. Залучаються й партнери-однодумці, які в рамках АГРОЩИТа виконують додаткові послуги та реалізують ТМЦ за адекватними цінами, роблячи і свій внесок у розвиток фермерства.

Мета проекту

Таким чином, АГРОЩИТ заслуговує на увагу і є потужним інструментом для розвитку фермерства і його безпеки в Україні.

Зі слів організаторів, це лише перші кроки в їх стратегічному плані по виведенню фермерів до рівня розвинених країн і створенню відповідних механізмів їх стабільно прибуткової і безпечної діяльності. Всю стратегію організатори не поспішають оприлюднювати, однак підкреслили: чим більше фермерів об’єднається навколо проекту, тим ширшим буде спектр послуг партнерів і тим динамічніше буде втілюватись в життя ця стратегія.

Проект закритий, незалежний і об’єднує професіоналів з різних сфер агроринку. Організатори розуміють: позитивні результати можливі в об’єднанні зусиль і ресурсів. Саме тому до проекту АГРОЩИТ запрошуються нові партнери-однодумці.

Вигоди участі в проекті

Як запевняють організатори, вже на початковому етапі є абсолютні фінансові вигоди для фермерів від участі в проекті, а саме: додатковий прибуток від 500,00 грн./га; протистояння рейдерству; допомога в фінансування та залученні інвестицій; участь в конференціях і семінарах з нових агротехнологій за найнижчою ціною; допомога у виході на нові ринки збуту. Буде надана можливість за привабливими цінами здійснити продаж с/г продукції; придбати смартфони/планшети SAMSUNG; постачати матеріально-технічні ресурси. Було підраховано, що при абонплаті, виходячи з 200 грн./міс., фінансові вигоди від участі в проекті у рази вищі.