Перші двадцять – з оцінкою «відмінно»

0

Віктор Марченко, канд. техн. наук, Agroexpert (Україна)

На початку червня цього року дочірнє підприємство «Лемкен-Україна» відсвяткувало 20-річчя з моменту створення. Привітати компанію з цією знаменною подією зібралися її партнери, дилери, клієнти та представники провідних аграрних видань України. Серед запрошених гостей був і журнал Agroexpert.

На святкування з Німеччини прибуло вище керівництво компанії LEMKEN, зокрема власниця компанії у сьомому поколінні Нікола Лемкен, генеральний директор LEMKEN GmbH Ентоні ван дер Лей, регіональний менеджер з експорту Ян Возік, генеральний директор ДП «Лемкен-Україна» Артем Калашнік, а також доктор Вольфган Фок, який працював на посаді регіонального менеджера з експорту в той час, коли створювалося ДП «Лемкен-Україна». На превеликий жаль, через сімейні обставини участь у святкуванні не змогла взяти перший генеральний директор компанії Алла Булгакова. Але завдяки сучасним комунікаційним технологіям привітання від Алли Сергіївни гості святкового вечора побачили на великому екрані.

Трохи історії

Компанія LEMKEN бере свій початок із далекого 1780 р., коли коваль Вільгельмус Лемкен розпочав виготовляти плуги. Із часом підприємство збільшувалося, розвивалося, вдосконалювалося, переходило у спадок від старшого покоління молодшому, й зрештою стало тим сучасним і високотехнологічним виробником сільськогосподарської техніки, яким ми бачимо його сьогодні.

Як і 237 років тому, компанія LEMKEN виготовляє плуги. Але крім цього, налагоджено виробництво цілого спектра сучасної ґрунтообробної і посівної техніки, а із 2005 року – причіпних та навісних штангових обприскувачів. Офіційні представництва LEMKEN, імпортери і дилери працюють у 24 країнах світу.

На ринку Німеччини фірма LEMKEN є лідером серед вітчизняних заводів-виробників ґрунтообробної техніки. Їй належить близько 70% ринку напівначіпних плугів, понад 50% – начіпних, а частка іншої техніки становить від 35 до 45%. Загалом, на внутрішньому ринку компанія LEMKEN реалізовує техніки на суму понад 100 млн євро. Це означає, що кожна четверта причіпна або навісна машина, яка продана у Німеччині, вироблена на заводах LEMKEN.

Нікола Лемкен, власниця компанії LEMKEN: – Материнська компанія LEMKEN має 237 років, а її дочірня структура в Україні – лише двадцять. Це, начебто, невеликий період, але за цей час зроблено багато добрих справ щодо просування продукції LEMKEN в Україні. Наша компанія має офіційні представництва та дилерів у понад 25 країнах світу. Одним із кращих серед них є ДП «Лемкен-Україна». Варто відзначити, що з кожним роком Україна лише нарощує товарообіг нашої продукції, і результат проданої кількості техніки майже лідирує серед інших наших представництв.

Також Україна – один із провідних стратегічних партнерів для компанії LEMKEN, адже площа земель сільськогосподарського призначення тут становить близько 40 млн га. Тож не дивно, що Україна входить до провідної десятки країн світу, до яких експортують машини та знаряддя, вироблені на заводах нашої компанії. Приємно констатувати, що ця тенденція має позитивну динаміку, оскільки щороку обсяги продажу техніки LEMKEN в Україні зростають. А в такому сегменті, як продаж оборотних плугів, продукції LEMKEN належить провідне місце на ринку України.

Ентоні ван дер Лей, генеральний директор LEMKEN GmbH: – Компанія LEMKEN виготовляє широкий спектр техніки, яка зорієнтована для роботи на європейському континенті, зокрема в Україні. Йдеться про широкозахватні високопродуктивні дискові ґрунтообробні агрегати, культиватори суцільного обробітку, сівалки зернових культур із можливістю внесення мінеральних добрив та штангові обприскувачі польових культур. Усі ці агрегати добре себе зарекомендували на українських полях. Найближчим часом заплановано серійне виробництво просапних сівалок та самохідних штангових обприскувачів.

Ми пишаємося тим, що саме компанія LEMKEN – найстаріший виробник плугів, і горді тим, що LEMKEN – провідний постачальник їх в Україну, який залишив далеко позаду себе інших конкурентів – виробників аналогічних машин. На нашу думку, такому успіху сприяють два чинники – висока якість нашої техніки, а також наполеглива робота фахівців ДП «Лемкен-Україна», які вдало просувають машини LEMKEN на українському ринку.

Ян Возік, менеджер з експорту компанії LEMKEN: – Протягом двадцяти років ДП «Лемкен-Україна» планомірно й динамічно розвивалося і нарощувало свій потенціал. Підтвердженням вдалого розвитку є рекордні результати продажу техніки LEMKEN в Україні за всі роки існування представництва. За результатами 2016 р. було продано понад 700 одиниць техніки на загальну суму близько 22 млн євро. Великий попит мали навісні та причіпні плуги, стерньові культиватори, комбінації передпосівного обробітку ґрунту, причіпні обприскувачі й посівні агрегати Compact-Solitair для сівби зернових і зернобобових культур із міжряддям 12,5 см та можливістю внесення мінеральних добрив. У 2016 р. вдалося вивести на український ринок нові короткі дискові борони Heliodor 9 із дисками діаметром 510 мм та робочою шириною захвату від 2,5 до 16 м.

Артем Калашнік, генеральний директор ДП «Лемкен-Україна»: – «Лемкен-Україна» є українською філією компанії LEMKEN, головним завданням якої є популяризація бренда та просування його на українському ринку. Фахівці «Лемкен-Україна» консультують потенційних та діючих клієнтів щодо використання штангових обприскувачів, ґрунтообробної та посівної техніки, забезпечення запасними частинами і комплектуючими, а також проводять налаштування машин, гарантійне обслуговування й навчання операторів для роботи на техніці LEMKEN.

У ДП «Лемкен-Україна» працюють висококваліфіковані та досвідчені інженери-механіки, які пройшли навчання на заводах LEMKEN у Німеччині та мають величезний досвід роботи з технікою цього виробника.

А завершилося святкування 20-річчя ДП «Лемкен-Україна» подією, на яку мало хто очікував. У той час, коли святковий вечір досяг свого найбільшого розмаху, дружина генерального директора Артема Калашніка подарувала йому красуню-донечку Поліну. Весь колектив журналу Agroexpert вітає щасливих батьків з цією подією, і бажає, аби дівчинка виросла здоровою, вродливою, розумною та щасливою та завжди радувала своїх батьків.